رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سلامت، شفافیت و عدالت در انتخابات مد نظر مسئولان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

سلامت، شفافیت و عدالت در انتخابات مد نظر مسئولان

سلامت، شفافیت و عدالت در انتخابات مد نظر مسئولان باشد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سید جواد حسینی در برنامه اشاره سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: سلامت، سلامت، شفافیت و عدالت در انتخابات مد نظر مسئولانشفافیت و عدالت در انتخابات از موضوعاتی است که به عنوان منویات رهبری باید مد نظر همه مسئولان قرار بگیرد.

او با اشاره به اینکه باید تخصص گرایی در خصوص انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا مد نظر قرار بگیرد، افزود: شوراها نیازمند حضور افراد متخصص هستند که با درد و مشکلات مردم آشنا باشند.

حسینی ادامه داد: بیش از دو هزار و 500 نفر از افرادی که در این انتخابات شرکت کرده اند افرادی هستند که دارای مدارک تحصیلی بالا هستند.

او از آمادگی کامل خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات خبرداد و افزود: در این زمینه هیچ گونه کمبودی احساس نمی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همچنین گفت: آموزش های عمومی لازم در خصوص انتخابات الکترونیکی به واجدان شرایط شرکت در انتخابات در هشت شهر نیشابور، سبزوار،کاشمر، تربت حیدریه، تربت جام ، قوچان و چناران و تایباد ارائه می شود.

حسینی افزود: در این زمینه 16 نفر در شهرستان های استان آموزش های لازم را دریافت کرده اند و برای آگاهی مردم مقرر شده است، قبل از انتخابات در اماکن عمومی این هشت شهر 10 مجموعهکامل آموزشی صندوق های الکترونیکی نصب و آموزش های لازم در زمینه چگونگی اخذ رای به مردم ارائه شود ضمن آنکه از طریق رسانه ها و صدا و سیما و نیز بیلبوردهای شهری هم این آموزش ها ارائه می شود.

او اظهار داشت: با توجه به گستره فضای مجازی تصمیم بر آن شده است تا بخشی از این آموزش ها از طریق کانال های تلگرامی در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون استاندار خراسان گفت : برای ارزیابی میزان این آموزش ها و سنجش آمادگی مردم؛ عملیات تمرینی قبل انتخابات انجام خواهد شد.

حسینی تعداد کل صندوق های اخذ رای برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان در 29 اردیبهشت امسال را 9 هزار و 400 صندوق اعلام کرد.

چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت برای این دوره انتخابات در خراسان رضوی واجد شرایط اخذ رای هستند . بیش از 9 میلیون تعرفه اخذ رای ویژه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به این استان منتقل شده است.