Skip to Content

سه گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده سلطان آباد خراسان اعزام شد

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: سه گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده سلطان آباد خراسان اعزام شدند.


حسین درخشان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: زلزله‌ای به قدرت 4.6 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) سه شنبه شب حوالی سلطان آباد واقع در مرز استان‌های خراسان رضوی و شمالی را لرزاند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اعزام این گروه‌ها به کانون زلزله در حوالی شهرستان نیشابور و بخش‌های طاغون کاه و تخته جلگه تاکنون ۱۵ روستای دارای سکنه این محدوده تا شعاع ۱۰ کیلومتری کانون زلزله ارزیابی شده است.

درخشان تصریح کرد: این زلزله ساعت ۱۹ و ۴۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه در عرض شمالی 36.35 و طول شرقی 58.32 و در عمق ۱۲ کیلومتری زمین بوقوع پیوسته است.

وی اظهار کرد: با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر خراسان رضوی دستور اعزام گروه‌های ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: ستاد بحران در مرکز کنترل و هدایت سازمان امداد و نجات تشکیل شد.

درخشان با بیان اینکه با اعزام گروه ها به کانون زلزله در حوالی نیشابورافزود: بخش‌های طاغون کاه و تخته جلگه تاکنون ۱۵ روستای دارای سکنه این محدوده تا شعاع ۱۰ کیلومتری کانون زلزله ارزیابی شده است.

وی گفت: هم اکنون گروه‌های ارزیاب اعزامی هلال احمر در منطقه زلزله زده حضور دارند و مشغول انجام ارزیابی‌های اولیه وقوع این زمینه لرزه هستند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی طبق گزارشی از فرماندار خوشاب سبزوار تا لحظه مخابره خبر گزارشی از خسارت جانی و مالی دریافت نشده است.

Authors: خبرگزاری مــهر