رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان نسترن گفت:در این همایشسومین سمپوزیوم بین المللی سرطان بیش از 400 مقاله ارائه شد.
دکتر سید علی موسوی در خصوص جزئیات این همایش افزود: درسمپوزیوم نسترن که رویدادی علمی، فرهنگی در جهت گسترش پیام سلامتی از470 مقاله دریافتی از سراسر کشور  بیش از 400 مقاله پذیرفته شد که 5 مقاله به صورت سخنرانی و 425 عنوان به صورت پوستر ارائه شدند. 
وی افزود:هشت سخنران خارجی در سه روز برگزاری همایش از مراکز بین المللی همچون آمریکا، سوئد، استرالیا، چین و فرانسه در مباحث تحقیقات بین رشته ای سرطان، تشخیص زودهنگام سرطان و پیشگیری سخنرانی کردند و در کنار آنها نیز 20 محقق و استاد داخلی حضور داشتند.
وی ادامه داد: در کنار مطالب علمی، برنامه جمعی دیگر نیز داشتیم و فراخوان تهیه نقشه مفهومی در زمینه پیشگیری و تشخیص زودهنگام ارائه شد که خوشبختانه از سراسر کشور استقبال خوبی صورت گرفت و 200 پوستر به دبیرخانه ارسال شد.
دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم بین المللی تصریح کرد: میزگردهای علمی و دانشجویی به صورت موازی در روزهای سمپوزیوم با حضور اساتید ایرانی و خارجی و به صورت پرسش و پاسخ دانشجویی در زمینه سرطان برگزار شد .

سومین سمپوزیوم بین المللی نسترن که  از  8 آذر آغاز شده بود امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهدبه کار خود پایان داد.