Skip to Content

شبکه ملی زیارت در آینده نزدیک افتتاح می‌شود

شبکه ملی زیارت در آینده نزدیک افتتاح می‌شود

معاون پارلمانی و امور استانهای صدا و سیما گفت: شبکه ملی زیارت را نیز می‌توانستیم راه اندازی کنیم اما احتیاط کردیم که ابتدا محتوا را به صورت کامل را تولید کنیم و زیرساخت‌ها را آماده کنیم و سپس به فکر افتتاح شبکه ملی باشیم. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت السالام سید رمضان موسوی مقدم عصر امروز در مراسم رونمایی از آثار فاخر تلویزیونی و بخش زیارت شبکه استانی و آغاز بهره برداری از پروژه‌های فنی و خبر صدا و سیمای خراسان رضوی که در مسجد صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد اظهار داشت: یکی از مهم ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران شعار استقلال بود که امروز در جامعه محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای یک استقلال رسانه‌ای است افزود: رسانه امروز با جان جامعه ایرانی آمیخته شده است و رسانه بخشی از زندگی مردم را تشکیل می‌دهد خوشبختانه طی سال‌های اخیر ما در حوزه در حوزه تکنولوژی به یک استقلال کامل دست پیدا کرده‌ایم.

معاون پارلمانی و امور استان‌های صدا و سیما تصریح کرد: امروز با توسعه سیگنال به صورت زمینی ما دارای یک امنیت بسیار زیادی هستیم، مشکلات بسیار زیادی در حوزه فرستنده‌های پرقدرت و کم قدرت را در کشور تولید کنیم برای ما آرزو بود فرستنده‌های ما از کشورهای دیگر وارد شده بود و برخی دارای قدمت تاریخی بودند امروز ما در این حوزه‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما با وجود 30 سال تحریم به استقلال کامل رسانه‌ای رسیده‌ایم افزود: شبکه‌های استانی صدا و سیما دارای یک قدرت رسانه‌ای بسیار زیادی هستند و در استان‌های سراسر کشور فرهنگ دینی را ترویج می‌دهند جریان خبری دنیای امروز توسط چند رسانه بزرگ دنیا اداره می‌شود و اخبارشان به شدت تحت تاثیر آمریکایی ها و اسرائیلی ها است اما شبکه‌های ملی و بین المللی ما دارای یک استقلال کامل هستند.

موسوی مقدم گفت: جایگاه استقلال رسانه‌ای بسیار مهمتر از استقلال اقتصادی کشور است زیرا رسانه می‌تواند استقلال اقتصادی را سلب کند ما باید به جایی برسیم که در پخش شبکه‌های ملی نیازی به آثار غربی نداشته باشیم بلکه آثار خودمان را به کشورهای دیگر صادر کنیم.

معاون پارلمانی و امور استان‌های صدا و سیما تصریح کرد: روزی تولید انیمیشن در کشور ما یک آرزوی بزرگ بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی برنامه‌های انیمیشنی به صورت انبوه در سراسر کشور تولید می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه شبکه خراسان رضوی در بین شبکه‌های سراسر کشور بسیار پیشرو است خاطرنشان کرد: شبکه ملی زیارت را نیز می توانستیم راه اندازی کنیم اما احتیاط کردیم که ابتدا محتوا را به صورت کامل تولید کنیم و زیرساخت‌ها را آماده کنیم و سپس به فکر افتتاح شبکه ملی باشیم. ان شاالله در آینده‌ای نزدیک شبکه ملی زیارت افتتاح می‌شود.