حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷

شب شرقی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

شب شرقی

• تهیه کننده: علیّ خیابانی

• کارگردان: سعید برزگر

• تصویربردار: مصطفی رحمانی

• صدابردار: محمّد سیفی

• تهيّه‌كننده: آقای خیابانی

• گزارشگران: خانم‌ها منفرد و رحیمی/ آقایان مکتبی و دهقانی

• مجریان: رفوگران و مجری مهمان

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*برنامه شب شرقی *

در فصل تابستان *جُنگ شبانه* با ساختاری نو تقدیم عزیزیان شنونده می‌شود. این جُنگ زنده با عنوان *شب شرقی* نشاط و شادابی فصل تابستان را به تصویر می‌کشد.

در آیتم‌های این برنامه تعطیلات تابستان، فصل مسافرت، زائران عزیز، اعیاد مذهبی ذی القعده و ذی الحجه، دهه مبارک کرامت، هفته غدیر و ... مناسبت‌های پیش رو پرداخته می‌شود و فضای برنامه آکنده از رنگ و بوی این مناسبت‌ها می‌باشد.

بخش‌های متنوّع که با اجرایی نو به شرح زیر تقدیم شما می‌شود؛ شامل آیتم‌های زیر است: 

آیتم‌ها:

آرم/ شروع متناسب با فضای شبانه تابستان و سفر و زیارت

مجری/ با اجرای دو مجری برتر ثابت و مهمان

گزارش مستند چرا و چگونه؟/ به سراغ مشاغل تولیدی می‌رود و در فضایی خودمانی با صاحبان مشاغل، راجع به چرایی و چگونگی شغل آنان به گفتگو می‌پردازد و تصاویر وُله‌ای جذّاب از شغل مربوطه، تقدیم بینندگان عزیز می‌شود.

خراسان من/ به مناسبت فصل تابستان و حضور زائران و مسافرین عزیز در مشهد مقدّس، راوی جاذبه‌های گردشگری، باستانی، سوغات و فرهنگ بومی شهرستان‌های استان را معرّفی می‌کند.

وُله وگرافیک/ وُله‌های ویژه شب شامل: تصاویر شهر و روستا، تفرّج‌گاه‌ها، اماکن باستانی و وُله‌های مرتبط با تابستان.

میهمان/ هر شب یک میهمان با موضوع ویژه در برنامه حضور دارد. موضوعات مورد بررسی شامل: امید و تلاش، فنّ آوری اطّلاعات و آ.تی، شهرشناسی و معماری شهری، آشنایی با رسانه‌های دیجیتال و نوین و کارکرد آن‌ها، سفر و اوقات فراغت و ... موضوعات متناسب با اعیاد مذهبی پیش رو.

قبله دل/ موضوعات مرتبط با مشهد مقدّس پایتخت فرهنگی جهان اسلام به صورت مستند و کلیپ نقدیم می‌شود. شامل: وجود بارگاه منور رضوی و آیین‌های مرتبط با حرم مطهّر و معرّفی اماکن زیارتی و حرم مطهّر، جایگاه علمی و فرهنگی مشهد، دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، میراث فرهنگی، صنایع دستی، جاذبه‌های گردشگری مشهد و ... .

موسیقی- تصویر و سرود/ تصویرگذاری ترانه‌ها ـ سرودهای زنده و ... .

گزارش روز/ گزارش‌هایی از وقایع روز، زائران و مسافران، فعّالیّت‌های فرهنگی و هنری در سطح استان.

گزارش رادیویی/ پرداختن به برنامه‌های شبانه رادیو و انعکاس فضای دل نشین، آرام  و با نشاط رادیو و گزارش از برنامه‌های در حال ضبط و پخش رادیو.

نجوای شبانه/ پخش متن‌های ادبی، شعر، حکایات کوتاه و داستانک‌ها، مناجات شبانه و ... در استودیو رادیویی توسط افرادگوناگون، کودکان و ... .

آرم پایان

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:05 به مدّت 55 دقیقه مهمان شما هستیم.

سال تولید: 1396