Skip to Content

شروع بکار کارگاه مرمت و بازسازی مسجد جامع قدیم بردسکن

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن گفت: مرمت و بازسازی مسجد جامع قدیم بردسکن آغاز شد

شروع بکار کارگاه مرمت و بازسازی مسجد جامع قدیم بردسکن

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ احمد صابری زارع افزود: این بنا به شماره 11036 در 17 مردادماه سال 83 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و ساخت آن مربوط به دوره قاجاریه و در بافت مرکزی و قدیمی شهر بردسکن واقع شده است.

 

او با بیان اینکه این بنا به لحاظ معماری دارای 6 ستون در شبستان های اصلی، بادگیر و محراب می باشد گفت: به منظور استحکام و مرمت و احیاء این بنا در جلسه ای که با حضور امام جمعه ، هیات امناء مسجد، شهرداری و شورای اسلامی شهر بردسکن برگزار شد قرار شد نسبت به بازسازی و مرمت این بنا اقدام شود.

صابری از انعقاد تفاهم نامه ای بین میراث فرهنگی و شهرداری بردسکن دراین راستا خبرداد و گفت: با پی گیری های انجام شده معاونت میراث فرهنگی استان نیز برای احیاء و مرمت این مسجد قول مساعدت مالی داده است.

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بردسکن در ادامه از جمله کارهای اولویت دار در این بنا را سبک سازی پشت بام ، استحکام بخشی بنا، نماسازی و مرمت بادگیر عنوان کرد و خواستار مشارکت همه جانبه خیّران برای مرمت و بازسازی این بنا شد.

 

صابری با قول مساعد در صورت تأمین اعتبار در مرمّت و باسازی دوماهه این بنا عنوان کرد: بنا داریم پس از تکمیل این بنا کار مرمت و بازسازی مسجد بازار بردسکن که در مجاورت این مسجد قراردارد را نیز انجام دهیم.

حجت الاسلام امینی امام جمعه بردسکن نیز با اشاره به قدمت چندین ساله مسجد جامع قدیم، این بنای ارزشمند را نیازمند توجه بیشتر دانست و افزود :یکی از شاخصه های شناخت هر شهر از لحاظ فرهنگی و دینی مسجد جامع آن شهر است و با توجه به پیشینه مذهبی این شهرستان این بنا در حال حاضر نیازمند توجه و مرمت می باشد که با کمک میراث فرهنگی، شهرداری و شورای اسلامی، خیّران این مهم نیز اجرایی شد.