Skip to Content

شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد کاشمر تقویت می‌شوند

شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد کاشمر تقویت می‌شوند

رئیس دانشگاه آزاد کاشمر گفت: شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد کاشمر تقویت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشمر، محمد جعفری ظهر امروز در آئین نکوداشت هفته پژوهش در سالن کنفرانس شهید مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر در مراکز پژوهشی کشور وجود دارد این است که عمده پژوهش‌ها کاربردی نیست و از این نظر پیوند مناسبی میان حوزه تئوری و عمل اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: باید ساز و کاری طراحی شود که تنها به پژوهش‌های کاربردی بودجه اختصاص پیدا کند و امیدوارم بتوانیم این الگو را در دانشگاه آزاد کاشمر پیاده سازی کنیم.

جعفری بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان فعالیت خوبی در دانشگاه دارند و در زمینه تامین منابع نیز بسیار فعال هستند و باید این الگو در سراسر مراکز پژوهشی پیاده سازی شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع پژوهش اظهار داشت: براساس بخشنامه‌ای که صادر شده، اگر استادی در مدت سه سال کار پژوهشی نداشته باشد به منزله قرار گرفتن در حالت رکود است و مورد بازخواست دانشگاه قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد کاشمر با اشاره به افزایش 4 درصدی بودجه پژوهش دانشگاه نسبت به سال گذشته، گفت: بودجه پژوهشی از 6 درصد به 10 درصد از بودجه دانشگاه افزایش یافته است.

وی افزود: از این رقم 5 درصد آن برای انجام پژوهش‌های داخلی و 5 درصد دیگر برای انجام پژوهش‌های برون دانشگاهی هزینه می‌شود.