سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

شمار فوتیهای ناشی از کرونا در خراسان رضوی صفر شد - نمایشگر محتوای خبر

 

 

شمار فوتیهای ناشی از کرونا در خراسان رضوی صفر شد

شمار فوتیهای ناشی از کرونا در خراسان رضوی صفر شد

مشهد- ایرنا- رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با ادامه روند کاهشی مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی، شمار فوت شدگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این استان روز گذشته به صفر رسید.

دکتر محمد پهلوان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شمار بستری شدگان بیماران کرونایی در بیمارستان‌های خراسان رضوی طی ۶ روز گذشته نیز با حدود ۱۱ درصد کاهش از ۲۴۸ به ۲۲۱ نفر کاهش یافت که ۸۷ نفر آنان بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانهای این استان تحت درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و از این تعداد ۷۱ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه تحت درمان هستند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روزانه حدود ۹۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری می شوند که از این تعداد روزانه حدود ۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری می‌شوند که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

پهلوان با بیان این که روزانه حدود ۳۶۲ بیمار سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه می‌کنند افزود: روزانه حدود ۱۳۵ بیمار سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته خدمات جامع سلامت زیر پوشش این دانشگاه مراجعه می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۱۹ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت سه بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۴۱ هزار و ۱۹۲ تن رسیده است.

همچنین تاکنون هفت میلیون و ۱۰ هزار و ۶۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۷۷ دُز اول، ۵۷ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۸۰ دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۳۱۸ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۷۵ دُز رسیده است.