رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

شناسایی هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی پس از 34 سال - محتوای خبر

 

 

متن خبر

شناسایی هویت سردار شهید ابوالفضل رفیعی پس از 34 سال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: از طریق شناسایی هویت شهید گمنام پس از 34سالآزمایش دی.ان.ای، پس از 34 سال مشخص شد پیکر یکی از دو شهید گمنام مدفون در دانشگاه فردوسی مشهد متعلق به سردار شهید ابوالفضل رفیعی است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار اکبر نجاتی افزود: این شهید بزرگوار که به علمدار خیبر معروف است سال 1362 در منطقه عملیاتی خیبر به شهادت رسید.

او گفت: سردار شهید ابوالفضل‌ رفیعی‌ سیج در سال 1334 در روستای‌ سیج‌ مشهد متولد شد و بعد از گذراندن مقطع تحصیلی راهنمایی در مدرسه خیرات‌ خان‌ مشهد، هفت‌ سال‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی ‌مشغول شد و همزمان در مبارزات علیه ‌رژیم‌ پهلوی‌ مشارکت می کرد.

این سردار شهید پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عضو و با شروع‌ جنگ‌ تحمیلی‌ به جبهه‌ ها عازم شد و سرانجام در سمت جانشینی ‌فرماندهی‌ لشکر پنج نصر و فرمانده تیپ امام صادق علیه السّلام در تاریخ 12اسفند سال 62 در منطقه عملیاتی خیبر به شهادت رسید.

پیکر شهید رفیعی به عنوان یکی از دوشهید گمنام تفحص شده در تاریخ 12 اردیبهشت سال 90 در دانشگاه فردوسی مشهد به خاک سپرده شده بود. 

مراسمی هفته آینده در دانشگاه فردوسی مشهد و در محل دفن پیکر شهدای گمنام این دانشگاه با حضور خانواده شهید شناسایی شده و عموم مردم برگزار می شود.

از سال 1380 تاکنون پیکرهای مطهر 188 شهید گمنام دفاع مقدس در 64 منقطه خراسان رضوی دفن شده است.