Skip to Content

شناسایی 1761 میلیارد ریال سود خالص در تامین سرمایه ملت

شرکت تامین سرمایه بانک ملت با سرمایه یک هزار و 550 میلیارد ریالی، در حالی مجمع عادی سالیانه خود را به منظور تصویب صورت‌های مالی برگزار کرد که در حال ثبت سرمایه دو هزار میلیارد ریالی است.

به گزارش ایسنا، در این مجمع علی قاسمی - مدیرعامل تامین سرمایه ملت- اعلام کرد که شرکت تامین سرمایه بانک ملت در سال مالی که گذشت به تعهد پذیره‌نویسی 24 هزار و 881 میلیارد ریال اوراق بهادار مبادرت کرده است. همچنین حجم کل معاملات اوراق بهادار آن 76 هزار و 960 میلیارد ریال عنوان شد. از سوی دیگر حجم اوراق بهادار تحت مشاوره عرضه 52 هزار و 23 میلیارد ریال بوده است.

به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت؛ کل خدمات اوراق بهادار این شرکت در سال مالی گذشته از جمع 153 هزار و 864 میلیارد ریالی برخوردار بوده است.

وی در جمع صاحبان سهام شرکت اعلام کرد: این عملکرد منجر به شناسایی 1761 میلیارد ریال سود عملیاتی و 1368 میلیارد ریال سود خالص در سال 92 شده است. بر این اساس، این شرکت همانند دوره مالی قبلی، رکورد بیشترین حجم خدمات اوراق بهادار، میزان درآمد و سودخالص در صنعت بانک‌داری سرمایه‌گذاری کشور را که به نام خود ثبت کرده بود را ارتقاء داد. این امر حاکی از رشد برنامه‌ریزی شده در این وضعیت اقتصادی و بازار رقابتی است.

وی ادامه داد:سود عملیاتی این شرکت از 190 میلیارد ریال در پایان شهریورماه 90 به 491 میلیارد ریال در پایان شهریورماه 91 افزایش یافت. پس از تغییر سال مالی این شرکت، این سود عملیاتی در دوره شش ماهه منتهی به پایان اسفندماه 91 به 627 میلیارد ریال ارتقاء یافته است.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه ملت نرخ بازده دارایی های این شرکت را 31 درصد و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام آن را 49 درصد ذکر کرد و افزود:با توجه به دارایی 6061 میلیارد ریالی، این شرکت همانند دوره قبلی، بیشترین میزان دارایی در صنعت بانکداری سرمایه گذاری کشور را به نام خود ثبت کرده است.

با توجه به برخورداری شرکت تامین سرمایه بانک ملت از سه صندوق بادرآمد ثابت، در مجمع مذکور اعلام شد که بطور میانگین این صندوق های سرمایه گذاری از بازدهی بیش از 25 درصدی برخوردار بوده اند.

برگزاری دو همایش بین المللی و حمایت و سخنرانی در بیش از 10 کنفرانس، انتشار دو کتاب و انتشار ده ها بولتن تحلیلی، برگزاری 25 کارگاه آموزشی در شرکت و حمایت ویژه از طرح ملی آموزش حفظ محیط زیست برای 27 هزار دانش آموز استان خراسان رضوی با همکاری یونسکو از جمله فعالیت های این شرکت در سال مالی گذشته نام برده شد.

وی در بیان بخشی از برنامه های آتی شرکت تامین سرمایه بانک ملت، بر توسعه فعالیت های بازاریابی و بازار گردانی اوراق با درآمدثابت و سهام، توسعه فعالیت های مدیریت دارایی، تاسیس و راه اندازی صندوق های پروژه محور، تاسیس و راه اندازی شرکت پردازشگر اطلاعات مالی و تاسیس و راه اندازی موسسه رتبه بندی تاکید کرد.

انتهای پیام

Authors: ISNA News Feed