رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

شناسنامه - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

شناسنامه

Loading the player...

 

تهیه کننده : علی اصغر امیری نسب

روایتگر :  محمد تأمینی و علی اصغر امیری نسب

مدیر تولید : خلیل جوان

ناظر کیفی : مسعود قرایی

گوینده : رضا باقری

مجری طرح : موسسه تولید فیلم تصویرسازان هنر هفتم

 "هوالصبور "                           

شناسنامه مستندی است به تهیه کنندگی علی اصغر امیری نسب  تولید شده در سیمای خراسان رضوی.

در این مستند دیدنی راجع به مدیریت آیت الله واعظ طبسی  و زندگی اجتماعی،سیاسی و رزمندگی آن مرحوم بزرگوار روایت میشود.

 در طول دوران مدیریت آیت الله واعظ طبسی بر آستان قدس رضوی فضاهای عبادی و زیارتی حرم امام رضا چندین برابر شد. افزایش تصاعدی زائران، عدم گنجایش فضاهای باز و سرپوشیده حوزه حرم و رواق‌ها، عدم سهولت زیارت و آمد و رفت انبوه زائران و ... ، آیت اله واعظ طبسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی را وا داشت به راه‌هایی فکر کند که ضمن در نظر گرفتن مسائل اجتماعی، فرهنگی زیارتی و خدماتی، بهترین و آرام‌ترین فضاهای لازم برای زیارت و نیایش زائران فراهم شود.

روند احداث فضاهای زیارتی، فرهنگی و خدماتی به‌سرعت افزایش یافت، به‌گونه‌ای که طی سال‌های اخیر، حجم عملیات اجرایی بالغ بر پنج برابر بناهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است. زیربنای اماکن در طول ۱۲ قرن، حدود ۱۲ هکتار بود، در صورتی که از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به ۹۰ هکتار رسیده است. احداث بناهای سرپوشیده و فضاهای باز جدید، همراه با توسعه و ترمیم بناهای گذشته، از رویکردهای اصلی این ساخت و سازها بوده، ضمن این‌که آستان قدس رضوی در این سال‌ها از توسعه فضاهای فرهنگی هم غافل نمانده است. با احتساب تلاش‌های اخیر، از آغاز پیدایش حرم تاکنون، ۲۶ بنای سرپوشیده به نام رواق، ۹ فضای باز به نام صحن و ۴ مدخل ورودی به نام بست در اطراف مضجع شریف رضوی ساخته شده است.

 

وی با ایجاد جریان مدیریت موفق اسلامی به عنوان یک سبک مدیریتی جدید تمامی موفقیت‌های آستان قدس رضوی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به این سبک مدیریت نسبت داد.

 مرحوم آیت الله طبسی در ۷ اسفند ۱۳۹۴ پس از شرکت در انتخابات ، دچار عارضه مغزی و وقفه تنفسی شد و به سرعت به اورژانس بیمارستان امام رضا علیه السلام مشهد انتقال داده شد . در نهایت   بامداد چهاردهمین روز اسفند ماه به دیدار معبودش لبیک گفت.

 این مجموعه برنامه مستند در 4 قسمت تولید شده است.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خوب بود موفق باشید وپایدار محمد ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۴

محمد
خوب بود موفق باشید وپایدار
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۸:۵۴