جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شهرستان‌های خراسان رضوی از وضعیت قرمز خارج شدند. - نمایشگر محتوای خبر

 

 

شهرستان‌های خراسان رضوی از وضعیت قرمز خارج شدند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در نتیجه مجموعه اقدامات انجام شده و همراهی بسیار خوب مردم عزیز استان و بویژه اصناف و کسبه محترم، شاهد کنترل و مدیریت بیماری در سطح استان هستیم اما این شرایط پایدار نیست و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی استمرار یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان که در محل استانداری برگزار شد، ضمن تشکر از همراهی مردم، اصناف، کادر بهداشت و درمان استان و مجریان طرح محدودیت‌های هوشمند به ویژه نیروی انتظامی و فرمانداران گفت: بر اساس گزارشی که توسط معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه امروز ستاد ملی کرونا ارائه شد، خوشبختانه خراسان رضوی در شرایط مطلوب قرار گرفته و روند ابتلا به بیماری، بستری و فوتی‌ها سیر نزولی دارد.

وی افزود: این گزارش نشان داد که اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و با سیاست‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا همراه باشند، قطعا می‌توان این بیماری را مدیریت و مهار کرد.
استاندار خراسان رضوی در خصوص مزایای طرح محدودیت‌های هوشمند ستاد ملی کرونا گفت: در ۲۱ روز گذشته تعطیلی و یا محدودیت ادارات و برخی اصناف و منع ترددهای شبانه را در سطح استان شاهد بودیم که باعث شد تعداد شهرستان‌های قرمز استان به صفر رسیده و ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار گیرد.
معتمدیان در همین رابطه اضافه کرد: امیدواریم با استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، ماسک زدن و عدم حضور در اجتماعات بویژه دورهمی‌ها و محافل خانوادگی شاهد کنترل و مهار این بیماری در سطح استان باشیم.
وی ادامه داد: همچنین طرح شهید سلیمانی یکی از طرح‌های موفقی بود که با همکاری بسیار خوب بسیجیان در سرتاسر استان انجام شد و در نتیجه قرنطینه بیماران در منازل و حمایت‌های معیشتی اثرات بسیار خوبی در روند کنترل بیماران قرنطینه‌ای بوجود آمد.
استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به وضعیت کشور و استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید استمرار داشته باشد. همچنین اطلاع رسانی‌ها و آگاهی بخشی‌ها در خصوص رعایت این پروتکل‌ها باید به صورت جدی صورت گیرد چرا که عادی انگاری شرایط باعث برگشت شرایط قبل خواهد بود.
معتمدیان در ارتباط با افزایش نظارت‌ها گفت: با برگزاری جلسات مستمر و تقسیم کاری که توسط نهادهای نظارتی صورت می‌گیرد امیدواریم بتوانیم در چهارچوب مشخص شده ستاد ملی کرونا نظارت‌ها را افزایش داده و ادامه بدهیم.
وی در ادامه با اشاره به فصل زمستان و افزایش تجمع مردم در اماکن بسته خاطرنشان کرد: به دلیل نبود تهویه مناسب در اماکن بسته احتمال شیوع بیشتر بیماری وجود دارد لذا می‌طلبد که در برنامه تبلیغی و اطلاع رسانی بر روی پیشگیری تاکید جدی صورت گیرد.
استاندار خراسان رضوی با توجه به در پیش بودن شب یلدا ادامه داد: در خصوص شب یلدا تصمیماتی گرفته شده و قرار است در قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا موضوع بررسی شده و محدودیت‌های جدیدی در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذرماه نیز اعمال گردد.
وی بر شناسایی و کنترل مبتلایان و جلوگیری از تردد آن‌ها در سطح استان تاکید کرد و افزود: باید بتوانیم روند بیماریابی و تست‌گیری را افزایش دهیم.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بعضی از مراکز تجمعی مثل مراکز نگهداری سالمندان و معلولان لازم است مراقبت‌های ویژه‌ای صورت بگیرد و نظارت‌های مجموعه بهداشت بیشتر شود.