Skip to Content

شور حسینی و رضوی در صدا وسیمای خراسان رضوی

صدا و سیمای خراسان رضوی در روزهای پایانی ماه صفر شور و حال وصف نا شدنی دارد. در این ایام این مرکز با بسیج همگانی تمامی همکاران به انعکاس مراسم مختلف این روزها در قالب های مختلف عزاداری به این شرح می پردازد.

پخش زنده  مراسم  خطبه خوانی شب شهادت امام رضا (ع) و زیارت حضرت رسول اکرم (ص) از حرم مطهر رضوی، انعکاس اجتماع عزاداران حسینی (ع) و سوگواران شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) از صحن جامع رضوی و صحن های مختلف بارگاه منور رضوی (ع)، پوشش مراسم آیینی سوگواری زنان نوغان در روز شهادت حضرت امام رضا (ع)، انعکاس مراسم شام غریبان امام هشتم شیعیان، انعکاس عزاداری های هیئات مذهبی از سراسر کشور در خیابان های اطراف شهر منتهی به حرم حضرت رضا (ع)، پوشش مراسم کاروان های پیاده از گوشه و کنار استان اعزامی به مشهد مقدس، انعکاس آمادگی پایتخت معنوی برای پذیرایی از میلیون ها زائر رضوی در برنامه های مختلف.

تولید ویژه برنامه « مرثیه آفتاب » از ساعت 18 تا 19 که به انعکاس با شکوه ترین اچتماع عظیم جهان اسلام در حرم مطهر رضوی (ع)، موضوع زائران پیاده ،بیان آداب زیارت و ... به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور و کارگردانی رضا ضیغمی  می پردازد ..

تهیه و تولید جنگ « شب های ماه هجران » از ساعت 21 تا 22 که حال و هوای این ایام با حضور میلیون ها زائر دلسوخته حرم رضوی را به تصویر می کشد به تهیه کنندگی جواد قطمیری و کارگردانی حسن جوشنی و سعید توکلی فر.

شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تولید ویژه برنامه هایی با عنوان « آسمان بارانی است » در روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت 9 تا 11 به تهیه کنندگی محبوبه رضایی پور و برنامه « شوق زیارت » به تهیه کنندگی رضا سلیمانی روز شهادت امام رضا (ع) از ساعت 9 تا 13 به گرامیداشت این مناسبت ها می پردازند.

ضمن اینکه با تولید ویژه برنامه های « پای پیاده » و « افروختن شمعی برای دل » میزبانی زائران رضوی و اجتماع عظیم میلیونی زائران حرم ثامن الحجج (ع) را منعکس می کنند. 

 علاوه بر این ها  تمامی برنامه های شبکه استانی به انعکاس این مناسبت به طور ویژه می پردازند.