Skip to Content

شور و نوای معنوی شب های قدر در مسجد رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی+تصاویر

مسجد رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی در شب های قدر، شور و حالی قدسی داشت و زمزمه الغوث الغوث شیعیان حضرتش، طنین انداز این مکان معنوی بود.

در سه شب برگزاری مراسم ویژه شب های قدر ماه مبارک رمضان امسال، خیل ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوگ ضربت خوردن و شهادت مولی الموحدین علی ابن ابیطالب گریستند و با اقامه نماز و قرائت دعای جوشن کبیر، منزلت شب های قدر را پاس داشتند.

کارکنان و خانواده های رسانه استانی به همراه عموم مردم قدر شناس در فضای آکنده از معنویت از سخنان حجج اسلام امینی و میان وندی بهره بردند و همنوا با قاریان دعای جوشن کبیر ( حجت الاسلام پویا پاشایی باقری حیدری کاظمی خوجویان ) و برپایی مراسم قران به سر ،  از درگاه ایزد رحمان عفو و بخشش الهی را طلب کردند.

مداحان خاندان عصمت و طهارت ( یعقوبی و امینی ) نیز در غم فراق اسوه جوانمردان به مرثیه سرایی پرداختند و شیعیان درگهش اشک ماتم ریختند.

شب قدر در تعالیم دین مبین اسلام جایگاهی بس ارزشمند دارد. چرا که به استناد آیات 3 و 4 سوره دخان که می فرماید: « ما این کتاب مبین را در شبی پر برکت نازل کردیم و ما همواره انذار کننده بوده ایم * در آن شب که هر امری بر طبق حکمت خداوند تنظیم و تعیین می گردد » جمیع مقدرات بندگان در تمام سال در آن شب تعیین می شود.

لیله القدر برخوردار از قدر و شرافت عظیمی است و کلام ا... مجید با تمام منزلتش بر رسول والا قدر (ص) به وسیله فرشته صاحب قدر در این شب نازل گردید و این شب در شب های قدر پنهان است.

شیعیان در شب های قدر ( 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان ) به شب زنده داری، عزاداری و خواندن دعای جوشن کبیر می پردازند و از درگاه حضرت حق بخشش گناهان و تقدیر صالح را می طلبند.