Skip to Content

شوق زیارت

Loading the player...

«شوق زیارت»

در ایّام آخر صفر المظفّر، میلیون‌ها زائر رضوی به مشهد سفر می‌کنند، رویکرد برنامه‌ ترکیبی ـ نمایشی «شوق زیارت»، زائران رضوی خواهد بود. موضوعات این برنامه، می‌توان به تواضع و فروتنی، جود و بخشش، حقوق کارگر، زهد و عبادت، بردباری، عزت نفس، زیارت، ادب و نزاکت، ساده زیستی، روش برخورد، حفظ آبرو در سخاوت و بخشندگی و اطعام مساکین اشاره کرد.

این برنامه راهپیمایی زائران پیاده حسینی و رضوی علیهما السّلام را پوشش می‌دهد آشنایی‌ مخاطبان‌ با سیره رضوی و‌ سبک‌ زندگی‌ رضوی علیهما السّلام از آیتم‌های دیگر برنامه محسوب می‌شود. جادهّ عاشقی شامل گزارشی از زائران پیاده و خادمان ایستگاه‌های صلواتی یا موکب‌ها، اجرای نمایش با محوریّت فرهنگ و سبک زندگی رضوی علیه السّلام، بیان روایت‌های امام رضا علیه السّلام و آیتم‌های دیگر می‌شود. رواق هشتم با محوریت بیان خدمات آستان قدس رضوی در ایام دهه آخر صفر المظفّر، خیلی دور خیلی نزدیک، نجواهای عاشقانه، گزارش از شهرستان‌هایی که میزبان زائران رضوی هستند، نکات ضروری برای زائران از زبان کارشناسان و یک بخش کلام آخر یا حسن ختام که جمع‌بندی برنامه توسط کارشناس مذهبی در خصوص موضوع آن روز است از بخش‌های دیگر این برنامه است

این برنامه ترکیبی ـ نمایشی «شوق زیارت» ویژه دهه آخر ماه صفرالمظفّر  تولید شده است و به مدّت ۹۰ دقیقه از ساعت 18:00 تا ۱۹:۳۰ به صورت زنده از رادیو خراسان رضوی تا شب شهادت امام رضا علیه السّلام روی آنتن است.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگان: آقایان کمالی و اعلمی

گویندگان: آقایان کشوری و زکریایی/ خانم‌ها شاکری و شادمان

گزارشگران: آقایان سلیمی، ضیایی و رسولی/ خانم رحیمی

نویسندگان: خانم‌ها توکّلی و قدّوسی

صدابرداران: آقایان شهسوارپور و افتخاری