Skip to Content

صادرات 71 میلیون دلار کالا از خراسان رضوی به عراق مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از صادرات 71 میلیون دلار کالا از این استان به عراق خبر داد.

دیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از صادرات 71 میلیون دلار کالا از این استان به عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در دیدار با معاون استاندار ذی‌قار عراق با اشاره به صادرات 71 میلیون دلاری کالا از استان به کشور عراق که نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد رشد داشته، اظهار داشت: جایگاه صادراتی کشور عراق از مکان پنجم به سوم کشورهای هدف صادراتی استان ارتقاء یافته است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی افزود: با توجه به اهمیت بازارهای کشور عراق برای خراسان رضوی، برنامه‌ریزی جدی‌تر با تأکید بر گسترش روابط اقتصادی می‌طلبد.

وی با اشاره به زمینه‌های بسیار مساعد صدور خدمات فنی و مهندسی به عراق و حضور موفق واحدهای استان در این کشور، به ویژه در پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیرساخت‌های این کشور، بر لزوم بهره‌برداری حداکثری از این فرصت تأکید کرد.

رسولیان وجود زمینه‌ها و اشتراکات فرهنگی بین دو کشور را از دیگر نقاط قوت دو طرف برشمرد و افزود: خراسان رضوی آمادگی کامل دارد تا در جهت توسعه مناسبات همه جانبه تجاری و فرهنگی اقدام کند.

سویلی معاون استاندار ذی‌قار نیز با اشاره به فرصت‌های بسیار زیاد سرمایه‌گذاری در ذی‌قار، تمایل جدی این استان برای حضور واحدهای توانمند و موفق خراسان رضوی بویژه در پروژه‌های عمرانی و تولیدات صنعتی را خواستار شد.

وی تأکید کرد: امروز شاهد خروج شرکت‌های دیگر کشورها و جایگزینی واحدهای توانمند ایرانی در عراق هستیم.

معاون استاندار ذی‌قار با اشاره به وجود دانشگاه معتبر و فعال در این استان، خواستار گسترش ارتباطات فرهنگی با مراکز آموزش عالی خراسان رضوی شد.