جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

صبای خراسان - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

صبای خراسان

• تهیه کننده: علیّ خیابانی تنها

• کارگردان: امید نوریان

• تصویربردار و نورپرداز: مصطفی رحمانی

• صدابردار: محمّد مهدیّ زاده

• نویسندگان: امید نوریان و علیّ خیابانی تنها

بسم الله الله الرّحمن الرّحیم

*صبای خراسان*

یکی از اهداف شبکه‌های استانی پرداختن به فرهنگ و تمدّن محلّی و بومی است که رسانه باید به آن توجّه ویژه داشته باشد. از این رو در  سری جدید برنامه‌های *صبای خراسان* هدف اصلی برنامه پرداختن به شهرستان‌ها و هویّت بخشی فرهنگ و آداب و رسوم محلّی می‌باشد. در ساختار این مجموعه هویّت محلّی شهرستان‌ها مدّ نظر است.

 نگاه عوامل این مجموعه در راستای نامگذاری شهرستان‌های استان توسّط *میراث فرهنگی خراسان  رضوی* بر اساس ویژگی خاصّ آن شهرستان، می‌باشد.

 آیتم‌ها:

1.   معرّفی اجمالی شهر به صورت نریشن و تصویر/ به موقعیّت جغرافیایی، جمعیّت، لهجه، میزان توانمندی در حوزه صنعت و محصولات کشاورزی (گردو، برنج و محصولات باغی و ...)، اماکن، بوستان‌ها، بازارها، سوغات و ... پرداخته می‌شود.

2.   کارشناس فرهنگی ـ محلّی/ صحبت‌های کوتاه درباره پیشینه، تولیدات، اقتصاد و سبب نامگذاری شهرستان، توسّط کارشناس محترم که در جای جای برنامه در آیتم‌ها متنوّع ارائه می‌شود.

3.   زنان موفّق خانه‌دار در هر شهر/ خانواده‌هایی که مادر خانواده محفلی برای صمیمیّت و استحکام اعضای خانواده فراهم آورده است تا موفّقیّت‌های بیش‌تری در جامعه کسب کنند و این افراد به عنوان نخبه در شهر خود مطرح شوند.

4.   هویّت/ این آیتم به صورت مفصّل به علت نامگذاری شهر مورد نظر خواهد پرداخت. به صورت تصویر نریشن و گپ و گفت با مردم شهر پیرامون توانمندی خاصّی که علت نامگذاری شهرشان بوده است.

5.   موسیقی محلّی/ خواننده، معرّفی و کارشناسی آواهای محلّی شهرستان، ارائه موسیقی ـ تصویر پیشینه، جاذبه‌های فرهنگی، آثار باستانی و گردشگری شهرستان

6.      معرّفی صنایع دستی

7.      آیتم شناور تولیدکننده برتر در جشنواره خوارزمی دارای عناوین اختراعی

جمعه‌ها ساعت 18:30 با شما همراه هستیم در سفری زیبا و پُر از ارمغان‌های نو به شهرستان‌های استان خراسان رضوی

سال تولید: 1395


پربازدیدترین های تلویزیون