Skip to Content

صبح خراسانی ویژه پاییز95

Loading the player...

فَسُبْحَانَ اللَّهِ حِينَ تُمْسُونَ وَ حِينَ تُصْبِحُونَ

پس خدا را تسبيح گوييد آن گاه كه به عصر درمى‏‌آييد و آن گاه كه به بامداد درمى‏‌شويد.

ساکنان قطعه‌ای از بهشت هر صبح با لبخند خورشید، با عطر زعفران‌زارهای وسیع و انارستان‌های پُربَر، سفر زندگیِ دوباره آغاز می‌کنند و رو به بارگاه حضرت امام رضا علیه ‌السّلام، دستِ ادب بر سینه‌ی ارادت می‌گذارند تا زندگی‌شان از دریای جودِ امامت و ولایت، گُهرها برگیرد. چه شوقِ شگفتی دارد که در فراوانی این همه برگ پاییزی و در حزنِ سنگین محرم‌الحرام و صفرالمظفّر، چشم‌های شیعیان در انتظار یک اشاره‌ی دلند تا با یک "یا حسین"، بارانی شوند و صبح خراسانی را به خورشید ولایت پیوند زنند.

صبح خراسانی عنوان برنامه‌ای ترکیبی ـ اجتماعی است که در فصل پاییز در سیمای خراسان رضوی با نوایی از محرّم الحرام و صفر المظفّر تولید و پخش می‌شود و جلوه‌های رنگ‌رنگ پاییزی را به دل‌های باصفا و خانه‌های گرم شما تقدیم می‌کند.

برنامه‌ی صبح خراسانی بخش‌های متنوّعی دارد که عبارتند از: گفتار مجری، ذکر روز، ابراز ارادت به حضرت امام رضا علیه‌السّلام، سفرنامه (مستند گزارشی مربوط به روستاها و شهرستان‌های استان)، گفت و گوی گزارشی با شهروندان، دیباچه (معرّفی کتاب با رویکرد خانواده و سبک زندگی)، نمایشِ بخشی از فرهنگ عامّه، نرمش صبحگاهی، گفت و گوهای کارشناسی با موضوع مناسبت‌های تقویمی پاییز و رویدادهای استانی، کلام شیرین (گفتار کارشناسی کوتاه با موضوع صبح، زندگی، تلاش و امید)، خوانش عناوین روزنامه‌های صبح استان، اجرای موسیقی زنده، وُله و ... .

برنامه‌ی صبح خراسانی با پیامِ حرکت و برکت، هر روز صبح در فصل پاییز ـ جز ایّام تعطیل ـ از ساعت 07:30 تا 08:30 به مدّت 1 ساعت به طور زنده از سیمای خراسان رضوی تولید و پخش می‌شود.

 

سال تولید: 1395

تهیّه‌کننده: آقای احمد آرمان‌مهر

کارگردان: آقای سعید برزگر

صدابردار: آقای محمّد شکاریان

دستیار صدابردار: آقای جواد صاحبدل

تصویربردار: آقای حسن ناصری

مجریان: آقایان مقدّم، دهقان، مکتبی و خانم نورایی

تدوین: آقای خسروجردی