سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

صداوسیما و رسانه‌ها، مردم را برای تزریق دز سوم تشویق کنند - نمایشگر محتوای خبر

 

 

صداوسیما و رسانه‌ها، مردم را برای تزریق دز سوم تشویق کنند

استاندار خراسان رضوی گفت: دز سوم واکسن کرونا همچنان باید تزریق شود لذا صداوسیما و رسانه‌ها در این مورد با برنامه‌های خود، همگان را تشویق به دریافت دوز سوم کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که درصداوسیما و رسانه‌ها، همگان را برای تزریق دز سوم تشویق کند محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه با وضعیت حادی روبرو نیستیم و این ابتلا و گسترش ابتلا قابل پیش بینی بود، اما دقت‌های لازم را باید مد نظر داشته باشیم تا بیماری مدیریت شود.

وی افزود: ضریب آمادگی‌ها به تناسب با نزدیک شدن به پیک حتما باید افزایش پیدا کند. همچنین اطلاعات لازم برای تصمیم گیری باید به روز باشد و به ستاد استانی ارائه شود.

وی با بیان اینکه قرنطینه‌ها و مراقبت‌ها فوق العاده حائز اهمیت است گفت: اگر محدودیت را برای ناقلین در نظر بگیریم، طبیعی است که به محدودیت‌های کلی منتهی نخواهیم شد.

نظری افزود: تاکید می‌کنم ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان مشهد کامل فعال باشد و مباحث مربوط به مشهد در این ستاد منتقل شود تا ضریب عملیاتی تصمیم گیری‌ها از نظر اجرایی موفق‌تر شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه همچنان تاکید ما بر محدودیت‌های نقطه‌ای و هوشمند است ادامه داد: با توجه به اینکه شیوع اومیکرون زیاد شده و وارد پیک ششم شده‌ایم، راهکار برای جلوگیری از این موضوع تعطیلی گسترده نیست بلکه باید محدودیت‌های هوشمند اعمال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مکان‌هایی که دچار تخلف و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شوند تعطیل خواهند شد، افزود: دز سوم واکسن کرونا همچنان باید تزریق شود لذا صداوسیما و رسانه‌ها در این مورد با برنامه‌های خود، همگان را تشویق به دریافت دز سوم کنند.

نظری خواستار شد: همچنین ستاد حرم مطهر رضوی فعال سازی بیشتری داشته باشد تا ضمن زیارت و برخورداری از معنویت، مدیون سلامت مردم نشویم.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: تجمعات اگر در اماکن مسقف بنا است انجام شود، مجوز برای برگزاری، فقط با ۳۰ درصد ظرفیت و حداکثر یک ساعت و سی دقیقه زمان خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: تزریق واکسن سنین ۹ تا ۱۲ سال با رضایت والدین و هماهنگی‌های اجرایی آموزش و پرورش دنبال شود.