رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

صداوسیما پیشتاز کاربردی کردن مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در گام دوم انقلاب - محتوای خبر

 

 

متن خبر

صداوسیما پیشتاز کاربردی کردن مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در گام دوم انقلاب

مدیر کل مرکز خراسان رضوی از عزم و آمادگی صداوسیما برای عملی کردن مطالبات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب با مشارکت سایر نهادها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، نخستین جلسه شورای راهبردی و مشورتی نهادهای علمی‌ با رسانه ملی برگزار شد. در این جلسه راههای تبیین علمی و نحوه مشارکت و تعامل دستگاهها و سازمانها و نهادها و نخبگان علمی در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب مورد  بحث و بررسی قرار گرفت.

محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی ضمن ارائه  تاریخچهای از همکاری رسانه استانی با محافل علمی و صنعتی، مهمترین مانع این همکاری را عدم تامین اعتبار و بودجه دانست  وی از آمادگی صداوسیمای استان برای تبدیل طرح ها به برنامه تلویزیونی و رادیویی خبر داد و گفت: این مرکز با دارا بودن کارشناسان و برنامه سازان باتجربه به منظورتبدیل ایده خام به برنامه و ارتقای کیفیت و افزایش محتوا آمادگی دارد تا طرح ها و ایده های مطرح شده را از جنبه های زیبایی شناسی، هنری، استانداردهای تلویزیونی، پخش، دکورو... بررسی و کارشناسی نماید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین ترابی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای خراسان رضوی راه کار تعامل هرچه بیشتر با مراکز و محافل علمی را ایجاد حس «دیده شدن» و مفید بودن دانست .

درادامه  دکتر رجوعی رئیس دانشگاه بینالمللی امام رضا(ع) نکاتی را پیرامون علل گسست صنعت با دانشگاه بیان کرد. وی مهمترین علت این انشقاق را نبودن سیاستگذاران و سرمایهگذاران در جمع علم و صنعت نام برد. رجوعی برای برنامهریزی و بهرهبرداری هرچه بیشتر در هماهنگی علم و صنعت از ارائه طرحی مشابه برنامه «عصرجدید» با قابلیت جذب و عرضه طرحهای شاخص و مفید خبر داد که این طرحها ابتدا در شورای علمی طرح و پس از بررسی طرح تجاری در شورای داوری، طرح های نهایی با حمایت مالی تولید شود.

در ادامه نصرپور مدیر کل خراسان رضوی با اشاره به سیاست و هدف صداوسیمای خراسان رضوی  درراستای اجرایی کردن مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در گام دوم انقلاب گفت این مرکز از طرح های مختلف که ارتباط بین دانشگاه و صنعت و سرمایه گزاران و سیاستگزاران را برقرار کند استقبال می کند.
در پایان جلسه مقرر شد طرح دانشگاه برای ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) آماده شود.