رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

صنایع دفاعی عامل افزایش قدرت دیپلماسی، خلق ثروت و اشتغال - محتوای خبر

 

 

متن خبر

صنایع دفاعی عامل افزایش قدرت دیپلماسی، خلق ثروت و اشتغال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در مراسم معاون وزیر دفاع :صنایع دفاعی عامل افزایش قدرت دستگاه دیپلماسی ،خلق ثروت و اشتغالبهره برداری از دستگاه شبیه ساز راهبری ناوگان قطار شهری و 38 پروژه مهندسی معکوس ساخت تجهیزات داخلی قطارشهری مشهد افزود: امروز یکی از دلایل افزایش قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و قدرت صنایع دفاعی است.
امیر دریادار امیر رستگاری افزود: صنایع دفاعی در جهان به عنوان برجسته‌ ترین و پیشرفته ترین تجهیزات فناوری و تسلیحاتی به شمار می رود زیرا نشانگر قدرت ملی و بازدارندگی در برابر هجوم بیگانگان است.
او گفت: کشوری که ناو موشک ‌انداز، هواپیما، موشک، تانک و بسیاری از تجهیزات نظامی را تولید می‌ کند اثرگذاری بیشتری نسبت به کشور وارد کننده این تجهیزات دارد.
امیر دریادار رستگاری افزود: رهبر معظم انقلاب در سالهای اخیر توجه ویژه ای به اقتصاد مقاومتی داشته اند که نمونه بارز تحقق این سیاستها در وزارت دفاع تبلور یافته است.
معاون وزیر دفاع برخورداری یک کشور از شناور را تبلور توان صنعتی آن اعلام کرد و افزود: پس از انقلاب صنایع دریایی وزارت دفاع در حوزه ساخت انواع شناورهای سطحی و تندرو موفق عمل کرده است به طوری که تاکنون 170 فروند شناور غیرنظامی طراحی و تولید شده است که آخرین نمونه آن، شناور اقیانوس شناسی در بهمن ماه سال گذشته بود.
او گفت: تاکنون شناورهای موشک ‌انداز ایران با سرعت 60 کیلومتر ساخته شده است و کشورمان در حوزه ژنراتور 312 کیلو واتی و تولید کابل دریایی و زیردریایی تا عمق 400 متر نیز به خودکفایی رسیده است. 
معاون وزیر دفاع گفت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع همچنین به تولید زیرسامانه ‌های شناورهایی با قابلیت فرود بالگرد نیز دست یافته است و درصدد ساخت ناو هواپیمابر است.
او افزود: همچنین سازمان صنایع دریایی در حوزه ساخت موتور دیزل قطار و رانش کشتی پیشرو است بطوری که نخستین موتور دیزل یک مگاواتی که 100 درصد با بهره گیری از توانمندیهای داخلی ساخته شده است تا پایان امسال تحویل راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران می شود.
امیر دریادار رستگاری افزود:  10 شبیه‌ ساز در حوزه دریایی و نظامی نیز طراحی و تولید شده است که امروز  شبیه‌ ساز راهبری ناوگان خط یک قطار شهری مشهد توسط جوانان ما طراحی و ساخته شد.
او گفت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمادگی دارد شبیه ‌ساز راهبری خط دوم قطار شهری مشهد را نیز بسازد و همه نیازهای قطارشهری را مرتفع کند.

دستگاه شبیه ساز (سیمولاتور) آموزش راهبری ناوگان قطار شهری و 38 طرح مهندسی معکوس ساخت داخل برای خط یک قطار شهری مشهد امروز به بهره برداری رسید.