Skip to Content

طرح «دانش‌آموزان خبرنگار قرآنی» در مدارس اجرایی می‌شود

طرح «دانش‌آموزان خبرنگار قرآنی» در مدارس اجرایی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طرح «دانش‌آموزان خبرنگار قرآنی» با همکاری اداره‌کل اوقاف و آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در مدارس استان اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: طرح «دانش‌آموزان خبرنگار قرآنی» در مدارس اجرایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیدجواد حسینی ظهر امروز در حاشیه مراسم امضا تفاهم‌نامه بین اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در جمع خبرنگاران در ارتباط با مفاد تفاهم‌نامه، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه هشت بند دارد که در راستای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی مربوط به قرآن، عترت و نماز و همچنین تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف صورت می‌گیرد.

وی به مفاد تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: آموزش ویژه اولیای دانش‌آموزان، تبلیغ ائمه جماعات روحانی مدارس، نمازخانه‌های آموزشگاهی مدارس و طرح حفظ قرآن از بندهای این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: تولید برنامه تلویزیونی صراط، دانش‌آموزان خبرنگار قرآنی، هیئت‌های مذهبی دانش‌آموزی و برگزاری مسابقات قرآن و اذان ویژه شکوفه‌های زیر 16 سال و مفاهیم در دو سطح بزرگسالان و شکوفه‌ها از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

حسینی با بیان اینکه 600 دانش‌آموز خبرنگار در خراسان‌رضوی به عضویت خبرگزاری پانا درآمده‌اند، عنوان کرد: ما هم‌اکنون به ازای هر مدرسه یک خبرنگار داریم که قرار است این تعداد گسترش یابند و به ازای هر کلاس درس یک خبرنگار در مدارس باشد تا این تعداد به 52 هزار نفر برسد.