Skip to Content

طرح تحول نظام سلامت در حوزه غذا بزودی در خراسان رضوی اجرا می شود

طرح تحول نظام سلامت در حوزه غذا بزودی در خراسان رضوی اجرا می شود

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه غذا، بزودی در سطح استان خراسان رضوی خبر داد.

 

دکتر علی اصغر اسماعیل زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در قالب طرح تحول نظام سلامت تاکنون بسته های درمانی و بهداشتی مختلفی در حال اجراست، اما بسته های حوزه غذا و داروی این طرح تاکنون انجام نشده است.

وی بدون اشاره به اطلاعاتی در مورد محتوی بسته های غذا و دارو خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک بسته های این حوزه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

اسماعیل زاده گفت: نظارت و ارزیابی بر کلیه فراورده های خوراکی، آشامیدنی و بهداشتی در سطح تولید و عرضه از مهم ترین وظایفی است که به طور مستمر و منسجم در حال انجام است.

وی نمونه گیری از مواد غذایی و بهداشتی در سطح تولید و عرضه، صدور مجوزهای بهداشتی، صدور گواهی بهداشتی برای محصولات وارداتی و صادراتی نظیر برنج، گندم و حبوبات را از دیگر فعالیت هایی عنوان کرد که در این حوزه انجام می شود.

اسماعیل زاده بیان کرد:به طور مثال تمام گندم هایی که از کشورهای ترکمنستان، آسیای میانه و قزاقستان از مرز خراسان رضوی به کشور وارد می شوند، نمونه برداری و آزمایش می شوند.

وی گفت: در این راستا کلیه مواد غذایی و محصولات بهداشتی و آرایشی که به کشور وارد می شوند باید 'برچسب اصالت' داشته باشند و این امر به مصرف کننده کمک می کند تا کالای سالم را از تقلبی تشخیص دهند.

طرح تحول نظام سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در سطح کشور آغاز شده و بسته های بهداشتی و درمانی این طرح در حال پیاده سازی می باشد.