Skip to Content

طرح تربیت حافظان قرآن کریم نفرات برتر خود را شناخت

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان از قرعه کشی برترین های دومین مرحله ازطرح تربیت حافظان قرآن کریم سال 92 در این استان خبر داد و گفت: در این مراسم برترین های طرح تربیت حافظان قرآن کریم انتخاب شدند.


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد، شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران استان، با بیان این که پیرو منویات مقام معظم رهبری دومین مرحله طرح تربیت حافظان قرآن کریم در سراسر کشور با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا شد، گفت: بنا به گفته مقام معظم رهبری "در کشور باید 10 میلیون حافظ قرآن باشد" به همین منظورسازمان اوقاف و امور خیریه در این موضوع ورود پیدا کردند و در نشستی با مقام معظم رهبری قول تربیت یک میلیون حافظ قران ظرف مدت 4 سال را دادند.

حجت الاسلام رئوف سید نژاد با بیان اینکه سال 92 سهمیه گلستان 6هزارو 600 نفر حافظ قرآن بود، افزود: اداره اوقاف و امور خریه استان وعده خود را عملی کرد و در نهایت به آن افرادی که در آزمون شرکت کردند به قید قرعه جوایزی اهدا کرد.

وی از شرکت 2 هزارو 227 حافظ قرآن در آزمون کتبی و شفایی خبر داد و بیان کرد: از این تعداد تنها یک نفر رتبه 100 را در استان کسب کرد و کمک هزینه مکه مکرمه به این فرد تعلق گرفت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان اذعان کرد:  159 نفر رتبه 90 را در این آزمون به دست آوردند که در قرعه کشی شب گذشته 2 نفر کمک هزینه کربلا از اعتبار کشوری و استانی را برنده شدند.

وی با بیان اینکه 280 نفر رتبه 80 را در آزمون کسب کردند، افزود: کمک هزینه مشهد مقدس به 4 نفر از اعتبار کشوری و 4 نفر استانی تعلق گرفت.

به گفته حجت الاسلام رئوف سید نژاد از 264 حافظ قرآن، به 10 نفر که رتبه 70 را کسب کردند  اقلام فرهنگی از اعتبار کشوری و استانی اهدا شد.

وی یادآور شد: برای کلاس های حافظان قران از 100 مربی استفاده کردیم که از این تعداد 60 مربی به قم اعزام شده و آموزش لازم را در آنجا دیدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان در خاتمه افزود: برای سال 93 سهیمه تربیت حافظان قرآن استان 7 هزارو 580 نفر است و امیدواریم با همکاری رسانه و اطلاع رسانی مناسب جوانان بیشتری در این دوره شرکت کنند تا به تعهدی که به مقام معظم رهبری داده ایم جامه عمل بپوشانیم.

Authors: خبرگزاری مــهر