Skip to Content

طرح راوی معلم برای نخستین بار در کشور از خراسان رضوی آغاز شد

طرح راوی معلم برای نخستین بار در کشور از خراسان رضوی آغاز شد

رییس اداره امور شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته بسیج برای نخستین بار در کشور اجرای 'طرح راوی معلم' در این استان آغاز شد.

'علی رمضانی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت براساس آموزه های قرآنی و نیز تحقق اصول مرتبط با این حوزه در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی گفت: طرح راوی معلم در هماهنگی با بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، انجمن راهیان نور و بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به اجرا درآمده است.

رییس اداره امور شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه این طرح در کشور بی سابقه بوده و برای نخستین بار در این استان اجرا می شود افزود: درقالب مرحله نخست اجرای طرح راوی معلم پنج هزار معلم در خراسان رضوی داوطلبانه زیرپوشش آموزشهای راویگری دفاع مقدس در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تخصصی قرار می گیرند.

وی گفت: طی این دوره آموزشی که از امروز آغاز و بهمن ماه به پایان می رسد شرکت کنندگان 'کارت راویگری دفاع مقدس' دریافت می کنند.

رمضانی افزود: با پایان این دوره آموزشی از ظرفیت دریافت کنندگان کارت پایان دوره در اردوهای راهیان نور، هفته دفاع مقدس، دروس آمادگی دفاعی در مدارس و نیز اعزام آنان به عنوان سخنران در مراسم صبحگاه و آیینهای مذهبی و مناسبتهای مختلف در مدارس استفاده می شود.

رییس اداره امور شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: به موجب موافقتنامه منعقده با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، تامین مدرس و محتوای آموزشی طرح با آن بنیاد و تامین زیرساختهای آموزشی با آموزش وپرورش است.

استان خراسان رضوی مفتخر به داشتن 278 شهید فرهنگی، 1688 شهید دانش آموز، سه هزار و 56 جانباز و 939 آزاده فرهنگی و دانش آموز است.

90 هزار معلم در خراسان رضوی به یک میلیون و 120 هزار دانش آموز در 53 هزار کلاس درس آموزش می دهند. این استان 12 هزار مدرسه دارد.