Skip to Content

طرح زمستانی پلیس‌راه استان خراسان رضوی آغاز می‌شود

طرح زمستانی پلیس‌راه استان خراسان رضوی آغاز می‌شود

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی گفت: فردا همزمان با رژه نمادین خودروهای مرتبط با طرح زمستانی جاده های استان، این طرح از فردا چهارشنبه رسما آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد صفایی ظهر سه شنبه در نشست خبری در محل معاونت اجتماعی نیروی انتظامی خراسان رضوی گفت: با شروع طرح زمستانی پلیس راه، در قرارگاه پلیس راه استان خراسان رضوی با حضور دسته های مرتبط مانند اورژانس، اداره راه، هلال احمر، اداره حمل و نقل و پایانه، اداره بیمه، مسئولین انتظامی استان، همکاران راه بر، شهرداری، آتش نشانی و... آغاز خواهد شد.

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی افزود: فردا ساعت ۹ صبح الی ۱۱ در نشستی هماهنگی بین دستگاه های مرتبط انجام برگزار می شود و پس از آن بازدید از خودروهای موجود و بعد رژه نمادین در استان خراسان رضوی و گردنه های برف گیر را در برنامه اجرا داریم.

وی در خصوص سه محور برف گیر استان بیان کرد: محور های سوق الجیشی دارای اهمیت در استان خراسان رضوی منطقه ابرش، گردنه خماری و سبز و گردنه تیوان هستند که به این مناطق جهت جلوگیری از وقوع حوادث رانندگی به طور ویژه تیم اعزام و مستقر خواهد شد.

آماده باش پلیس راه خراسان رضوی در ایام پایانی ماه صفر

سرهنگ صفایی با اشاره به دهه آخر صفر و مناسبت های این ماه عنوان کرد: با توجه به مناسبت های معنوی در این ماه سیل مشتاقان به سمت حرم مطهر رضوی و شهر مشهد مقدس افزایش می یابد لذا از پنج شنبه ظهر طبق برنامه ریزی های انجام شده نیروهای پلیس به حالت آماده باش کامل خواهند بود و به منظور برقراری نظم در جاده ها و کنترل ترافیک وارد عمل خواهند شد.

فرمانده پلیس راه استان خراسان رضوی در ادامه افزود: مسئول امنیت کاروان های پیاده به سمت مشهد در ابتدا مسئولین این کاروانها هستند و پس از آن مسئولینی که خدمات رسانی می کنند و در انتها نیز رانندگان وسایل نقلیه اند که باید با احتیاط در رانندگی امنیت را تامین کنند.

وی برای کاهش حواث و افزایش ضریب امنیت کاروان های پیاده ابراز کرد: با وجود اینکه تا امروز تلفاتی از زائرین پیاده در استان گزارش نشده است اما امکان آن همیشه وجود دارد و گاهی تعداد زائران یک کاروان تا ۳ هزار نفر نیز افزایش یافته و این پراکندگی مشکلاتی ایجاد می کند.

فرمانده پلیس راه استان خراسان رضوی ادامه داد: همچنین که افراد جوان و پیر ممکن است از کاروان فاصله بگیرند و خطراتی ایجاد شود لذا کاهش تعداد زائرین هر کاروان، حرکت کاروان در جهت خلاف وسایل نقیله، استفاده از پوشش مناسب، رصد هواشناسی توسط مدیران کاروان، استفاده از کاور شبرنگ و... از نکات ایمنی و مهم است.

فعال بودن شبانه روزی دوربین های سطح جاده ها

سرهنگ صفایی اذعان نمود: سال گذشته به دلیل به اتمام رسیدن قرارداد بین ناجا با پیمانکاران دوربین های کنترل سطح شهر برای مدتی از کار متوقف شده بود اما هم اکنون با ورود پیدا کردن شخص استاندار برای حل مشکل و به مدد قرارداد جدیدی که با پیمانکاران جدید بسته شده تمامی دوربین های ثابت استان به کار افتاده اند و شبانه روزی کار خواهند کرد.

وی ادامه داد: ۳۶ نقطه در مسیر مشهد تا کاهک سبزوار دارای دوربین های فعال هستند و ۴۸ دوربین متعلق به اداره حمل و نقل پایانه ها است که در سطح همه جاده ها نصب شده و فعال می باشد لذا از این حیث محورهای اصلی استان فعال بوده و با توجه به اینکه کنترل ترافیک به صورت یدی و غیر فنی موفقیتی به همراه ندارد، محورهای فرعی نیز به آن اضافه خواهند شد.

سرهنگ صفایی خاطر نشان کرد: برای سهولت بیشتر باید به طرف استفاده از تجهیزات و وسایل الکترونیکی برویم و به همین منظور خروجی شهرستان ها در اولویت برای نصب تابلوهای اطلاعاتی الکترونیکی است.