Skip to Content

طرح نصب تندیس خیران مدرسه‌ساز در کاشمر اجرایی شد

طرح نصب تندیس خیران مدرسه‌ساز در کاشمر اجرایی شد

مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: طرح نصب تندیس در سطح مدارسی که به همت خیران ساخته شده برای نخستین‌بار در کشور، در این شهرستان طراحی و اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: طرح نصب تندیس خیران مدرسه‌ساز در کاشمر اجرایی شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، ایرج سعادتمند صبح امروز در آئین رونمایی از تندیس خیر مدرسه‌ساز در دبستان شاهد معمار کاشمر اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در تمامی مدارس خیرساز شهرستان، تندیس فرد خیر را تهیه و در آن مدرسه نصب کنیم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با تقدیر از نگاه خداپسندانه و خیرخواهانه خیران در حوزه آموزش و پرورش گفت: در دین مبین اسلام و عمده ادیان الهی به بحث خیر و خیرات و صدقات تأکید شده است، لذا تصمیم داریم با ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های صورت گرفته توسط خیران در سطح شهرستان، زمینه تقویت این فرهنگ و روحیه را در بین نسل جوان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه با تقویت فرهنگ خیرات و صدقات شاهد توسعه و ترویج این فرهنگ غنی در آینده هستیم، خاطرنشان کرد: طرح نصب تندیس در سطح مدارسی که به همت خیران ساخته شده برای نخستین‌بار در کشور در این شهرستان طراحی و اجرا می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه توسعه مشارکت‌ها از سیاست‌های دولت تدبیر و امید است؛ تصریح کرد: بحث مشارکت‌ها تنها در حوزه کمک‌های مالی خلاصه نمی‌شود بلکه مشارکت‌های معنوی، دانش و مشاوره‌ها را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی دی ماه با برگزاری همایشی از خیران مدرسه‌ساز، مدرسه‌یار و مدرسه‌دار تجلیل می‌کنیم، یادآور شد: در سطح شهرستان کاشمر 135 مدرسه، نمازخانه، دارالقرآن، زمین و کلاس توسط افراد خیر و نیکوکار احداث و به آموزش و پرورش اهدا شده است.

سعادتمند با بیان اینکه مرحوم میرزا هاشم معمار در سال 1337 این دبستان را احداث و برای تحصیل دانش‌آموزان به آموزش و پرورش اهدا کرده است، گفت: با توجه به قدیمی شدن ساختمان مدرسه، بنای مدرسه در سه طبقه احداث و در سال 1388 نیز مجددا در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.