Skip to Content

ظرفیت سالانه تولید فولاد به دو برابر افزایش یافت

ظرفیت سالانه تولید فولاد به دو برابر افزایش یافت

مهندس ˈامیر امینیˈ روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرایی سه پروژه تولید فولاد در تربت حیدریه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تولید فولاد در کشور قبل از دولت نهم فقط 9میلیون تن در سال بود.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در بخش تولید فولاد، پنج رتبه در جهان صعود داشته که با ادامه این روند در آینده نزدیک رتبه اول را در خاورمیانه خواهد داشت.

امینی گفت: در برنامه افق 1404 باید تولید فولاد در سطح کشور به 55 میلیون تن در سال برسد که طرح هایی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: در راستای دستیابی به رقم مذکور ، مجوزهایی برای تولید فولاد در کشور داده شده که بخشی از این مجوزها در محدوده شهرستان های تربت حیدریه ، تربت جام و سنگان از توابع شهرستان خواف در استان خراسان رضوی است.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: امیدواریم با پیگیری های مسوولان صنعت و معدن مشکلات پیش روی فولاد این شهرستان حل شود.

ˈابوالقاسم خسرویˈ افزود: شهرستان تربت حیدریه موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش فولاد دارد لذا سرمایه گذاران باید با جدیت از این شرایط استفاده کنند.

وی گفت: مواد اولیه سه پروژه فولاد در تربت حیدریه از منطقه سنگان خواف که در فاصله کمی از تربت حیدریه قرار دارد تامین خواهد شد.