رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

عاشوراییان پیرو سکولاریسم نیستند. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

عاشوراییان پیرو سکولاریسم نیستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسی که خود را عاشورایی و پیرو امام حسین علیه السّلام می داند؛ نمی تواند شیوه رضاخانی به معنای 'جدایی دین از سیاست' را تکرار کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آیت الله سید احمد خاتمی در ویژه برنامه سوگواری شب تاسوعا حسینی در رواقعاشوراییان پیرو سکولاریسم نیستند امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی افزود: امروزه افرادی تلاش می کنند که دوباره سیاست را از دین جدا کنند و هیات های مذهبی را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببرند که سکولاریسم همان جدایی دین از زندگی است.

او گفت: فرد پیرو سکولاریسم به دنبال منبر ضد انقلاب و مداح ضدانقلاب است و اگر یک منبری از سیاست سیدالشهدا بگوید، با آن مخالفت می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: صحبت های من متعلق به دیروز نیست بلکه امروز در زمان و فضایی صحبت می کنم که بصیرت مردم به مرحله مطلوبی رسیده است به طوری که بی نظیرترین تشییع را برای پیکر یک شهید جوان (شهید حججی) بعد از تشییع امام راحل در این کشور برگزار کردند.

آیت الله خاتمی افزود: نظام اسلامی در ایران تشکیل شده است و حمایت از این نظام به معنای حمایت از عاشورا و حمایت از شهدای کربلاست.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز حتی خوشبین ترین افراد هم در دنیا اعتراف می کنند که آمریکا دولتی پیمان شکن است و شعار 'مرگ بر آمریکا' این ملت همان شعار 'لعنت بر یزید و شمر' و شعار عاشورایی هاست.