Skip to Content

عدالت توزیعی المان‌ها در مشهد وضعیت بهتری پیدا کرده است

حسنعلی اخلاقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: باید ابتدا از همه عزیزانی که در بحث استقبال از بهار در مشهد مقدس فعالیت کردن تقدیر و تشکر ویژه داشته باشم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد در ارتباط با المان‌های به کار گرفته شده در نوروز امسال در سطح شهر مشهد بیان کرد: در حوزه المان‌های استقبال از بهار نکته‌ای که وجود دارد این است که این المان‌ها باید هدفشان انتقال پیام‌های ارزشی، دینی، ملی و انسانی و پیام‌هایی باشد که در حوزه شهروندی مورد نیاز است.

اخلاقی اظهار کرد: زمانی که حرکتی برای نخستین بار انجام می‌شود بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد و وقتی تبدیل به یک سنت می‌شود کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و شاید قضیه المان‌های نوروزی امسال مشهد نیز مشابه همین امر باشد، زیرا از سویی انتظارات مردمی در حوزه المان‌های شهری بالا رفته بود و از سوی دیگر ما نیز برای جانمایی این المان‌ها در سطح شهر مشهد مقدس دچار مشکل بودیم.

وی تاکید کرد: از سویی به خاطر تغییر و تحولات مدیریتی در حوزه مربوط به المان‌ها و از سوی دیگر تغییر شورای شهر و رویکرد جدید این شورا مقداری زمان را از دست دادیم اما بهرحال آنچه امروز اتفاق افتاد این بود که المان‌های امسال اگر چه محدود بود اما در دو حوزه موفق بودند، از سوی پیام‌های دقیق‌تر و بهتری را منتقل کردند و از سوی دیگر عدالت توزیعی المان‌های امسال در شهر مشهد مقدس بیشتر به چشم آمد.

اخلاقی گفت: در زمینه بحث المان‌ها چند دیدگاه در بین نخبگان فرهنگی و هنری شهر وجود دارد، عده‌ای معتقدند اساسا المان‌های شهری اولویت شهرداری و شورای شهر نباید باشد زیرا مسائل مهم‌تری مانند خدمات شهری، مرمت آسفالت و احداث پل‌های عابر پیاده باید مورد توجه قرار بگیرد و عده‌ای دیگر معتقدند که المان‌های شهری باید با همان سبک و سیاق قبلی و حتی با رویه‌ای بهتر مورد توجه قرار بگیرند.

وی اظهار کرد: جمع بندی کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد از این دو دیگاه این بود که امسال در حوزه المان‌های شهری در مشهد مقدس همزمان با ایام فاطمیه اجرایی شد و البته این به معنای آن نیست که ادعا کنیم کار کاملا بدون نقص بوده است.

اخلاقی افزود: بودجه المان‌ها روی کاغذ، نصف شده بود اما عملا با توجه به افزایش هزینه‌ها و اجرت ساخت و تورم باید عنوان کرد که این بودجه یک چهارم شده بود.

6 اولویت کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد اظهار کرد: قبل از آغاز سال 93، متناسب با شعارها و عناوین انتخاب شده سال‌ها، سیاست‌های فرهنگی شورای شهر مشهد را تا سال 96 تعیین کرده بودیم و حدود شش اولویت را در این زمینه مشخص کرده بودیم و در نخستین جلسه کمیسیون در سال جدید شاخص‌های این شش محور مشخص می‌شود.

اخلاقی گفت: قطعا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، امور فرهنگی در دستور کار قرار می‌گیرد و البته در این میان ارزش‌های دینی به عنوان رکن اصلی این فرهنگ مورد توجه هستند.

وی بیان کرد: در همین راستا برخی تشکل‌های جوان و مردمی فرهنگی در سطح شهر شناسایی شده‌اند و تلاش می‌کنیم تا با همکاری همه این تشکل‌ها امور فرهنگی را سر و سامان دهیم.

انتهای پیام/ آ

Authors: خبرگزاری تسنیم