Skip to Content

عضویت ۲ میلیون نفر در جمعیت هلال احمر/اهتمام بیشتر برای توسعه ناوگان هلال احمر

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمد فرهادی ظهر امروز در دومین جلسه سومین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال احمر کشور که در مشهد برگزار شد اظهار کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از دیپلماسی صلح و دوستی میان ملت‌ها و توجه له رفع آلام بشری در سراسر جهان اثرگذارترین نهاد در نزدیک کردن دولت‌ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امروز در نهادی مشغول خدمت هستم که پایه آن خیرخواهانه و نوع دوستی است، گفت: جمعیت هلال احمر نهادی است که طبق آیات قرآنی همه را به نیکی کردن فرا می‌خواند و امروز در دولت تدبیر و امید با بهره‌گیری از آرمان‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری بارقه امیدی در منطقه و جهان ایجاد شده و جهانیان را به تامل وادار کرده است.

فرهادی تصریح کرد: امروز در جمعیت هلال احمر در دولت تدبیر و امید با استفاده از ظرفیت دیپلماسی صلح و دوستی می‌تواند در کاهش تنش‌ها اقدامات موثری انجام دهد.

وی ارائه خدمات بدون چشمداشت مادی و حلقه ارتباطی توان توانمندان و نیاز نیازمندان  از ویژگی‌های جمعیت هلال احمر برشمرد و گفت: تمام گروه‌های سنی در قالب داوطلبان، جوانان و امدادگران  نجاتگران در جمعیت هلال احمر مشغول خدمت هستند و این عزیزان به عنوان نیروهای اثرگذار و پشتیبان سبب شده‌اند تا جمعیت هلال احمر ایران در میان سایر جمعیت‌ها برترین باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر  عنوان کرد: وجود 2 میلیون عضو و اعلام آمادگی آنها برای خدمت نشان دهنده عزم راسخ و نوع دوستی در جامعه ایرانی است.

فرهادی با اشاره به ضرورت قانونمند شدن نحوه ارائه خدمات در بخش‌های حاکمیتی جمعیت و حضور خیل عظیم داوطلبان، جوانان و امدادگران در سراسر کشور و تشکیل مجامع که سبب شکل‌گیری سایر ارکان جمعیت شده است، گفت: شرح وظایف مجامع و شورا چنانچه عملیاتی شود به ارتقای ظرفیت خدمت‌رسانی به آحاد مردم منجر می‌شود بنابراین اجرای شرح وظایف قانونی مجامع باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات و موانع رفع و خدمات موثرتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در عرصه‌های بهداشتی درمانی داخل و خارج، امداد و نجات حوادث، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و ترویج فرهنگ خودامدادی و آموزش‌ها دارای ظرفیت بالایی است و جا دارد تقویت شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت ناوگان امدادهوایی، جاده، دریایی و کوهستان نیز بیان کرد: برای توسعه کمی و کیفی این ناوگان و تسهیل خدمت‌رسانی در شرایط بحرانی باید اهتمام بیشتری صورت گیرد و سطح آموزش‌ها نیز ارتقا یابد.

فرهادی در ارتباط با ابعاد بین‌المللی اظهار کرد: موضوع صلح و دیپلماسی باید در کانون جمعیت مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر هم‌افزایی با سایر دستگاه‌ها و تشریک مساعی با وزارت بهداشت بدون موازی کاری مورد نظر قرار گیرد و نمایندگان مجلس می‌توانند در این مورد اثرگذار باشند.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم