Skip to Content

عضویت 210 نفر در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد

عضویت 210 نفر در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد گفت: 210 نفر از نخبگان و پژوهشگران عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد هستند.

خبرگزاری فارس: عضویت 210 نفر در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، داوود بهره‌پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، با اشاره به هدف باشگاه پژوهشگران، اظهار کرد: این باشگاه با هدف حمایت از نخبگان و پژوهشگران در تمام سطوح علمی کشور بدون در نظر گرفتن عضویت در دانشگاه آزاد یا سایر دانشگاه‌ها تشکیل شده است و تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی می‌توانند به عضویت این گروه درآیند.

وی به جذابیت‌ باشگاه برای پژوهشگران و نخبگان اشاره کرد و افزود: علت این جذابیت تنوع حمایت‌های بسیار از نخبگان، حمایت از چاپ مقالات افراد، حضور در همایش‌های گوناگون و کمک هزینه سفر به عتبات عالیات است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد از عضویت 210 نفر از نخبگان و پژوهشگران در این باشگاه خبر داد و گفت: مهم‌ترین دستاورد عضویت برای افراد گروه بازدید از کارخانه‌ ساخت خودروهای سوزوکی و ایران‌خودرو خراسان رضوی بوده است که پژوهشگران در این بازدیدها در جریان فرآیند تولید و بخش‌های مختلف ساخت قرار گرفته‌اند.

بهره‌پور تصریح کرد: 33 انجمن علمی داریم که در تمامی این انجمن‌ها هیئت‌مدیره متشکل از دانشجویان است که فعالیت‌هایی همچون بازدیدهای علمی و چاپ نشریه را انجام می‌دهند.

وی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای حمایت از مخترعان، گفت: یک اختراع زمانی که از یک ایده شروع می‌شود تا زمان انتها باید صحت و عملکرد آن مورد تأیید قرار گیرد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد مشهد ادامه داد: طرح‌های پژوهشی می‌توانند وارد مرکز رشد شوند و در راستای تجاری شدن گام بر دارند.

بهره‌پور با بیان اینکه حمایت‌های خوبی از طرح‌های پژوهشی می‌شود، یادآور شد: مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان برای ثبت اختراعات صورت گرفته و در راستای حمایت از مخترعان در نظر گرفته شده است.