Skip to Content

عضو شورای شهر مشهد خبر داد برگزاری جلسات مختلف با هنرمندان برای المان‌های نوروزی 95 مشهد

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای موضوع المان‌های نوروزی 95 با تمام گروه‌های هنری شهر مشهد جلسات متعددی برگزار شده است

محمد آصفی در حاشیه نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در زمینهٔ نصب المان در شهر مشهد اظهار کرد: رویکرد شورای اسلامی شهر مشهد و معاونت فرهنگی شهردار در دو سال گذشته با کارشناسی و بر اساس عدالت بوده تا در همه نقاط شهر شاهد نصب المان باشیم.

وی افزود: معاونت فرهنگی شهرداری مشهد نیز سیاست‌های شورای اسلامی شهر را در ارتباط با این‌ گونه برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌کند و گزارش اقدامات فرهنگی این معاونت نیز به‌ صورت هفتگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد ارائه می‌شود.

آصفی بیان کرد: برای موضوع المان‌های نوروزی بهار 95 نیز با عنوان بهار فیروزه‌ای از ماه‌های گذشته جلساتی با حضور گروه‌های مختلف هنری برگزار و در این جلسات سیاست‌ها، راهبردها و اولویت‌های برنامه‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی شهر مشهد به گروه‌ها ارائه‌ شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: در گذشته برای المان‌های نوروزی تنها با گروه‌های خاص مذاکراتی انجام می‌شد و اعتبارات آن نیز محدود به افراد خاصی بود اما این جلسات با همه گروه‌های مختلف هنری برگزار شده است.

وی با بیان اینکه فراخوان المان‌های نوروزی در هشت موضوع و شش اولویت اعلام‌ شده، گفت: موضوعات و اولویت‌های اعلامی نشان‌‌دهنده این مهم است که هنرمندان در مشهد می‌توانند از توزیع عدالت‌محور و کارشناسی اعتبارات تخصصی این حوزه بهره‌مند شوند.

 عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه باید به سمت المان‌های دائمی حرکت کنیم، تصریح کرد: المان‌هایی که در شهر مشهد نصب می‌شود باید مرتبط با جایگاه معنوی شهر مشهد باشد و مسائل دینی و انقلابی را نیز مورد توجه قرار دهد و از طرفی نیز باید به بحث مشهد 2017 نیز توجه ویژه شود.