رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

علمدار خیبر پس از 34 سال رخ نمایاند - محتوای خبر

 

 

متن خبر

علمدار خیبر پس از 34 سال رخ نمایاند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، خراسان رضوی، سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضاعلیه السّلام بهدیدار فرمانده سپاه امام رضا(ع) با خانواده شهید رفیعی همراه جمعی از معاونان سپاه استان با حضور در منزل سردار شهید ابوالفضل رفیعی جانشین فرماندهی لشکر 5 نصر که در عملیات خیبر به فیض شهادت نائل آمد با خانواده آنها دیدار و گفتگو کرد.

سردار نظری در این دیدار شهید رفیعی را فرماندهی دلاور و شجاع خواند و گفت: پاسداران در صدد تحقق اهداف شهدا در جامعه هستند.

همسر شهید رفیعی نیز در این دیدار گفت: شهید رفیعی از دنیا دل کنده بود و به دنبال پست و مقامهای دنیوی نبود و زندگی ساده او موید این مطلب است.

وی افزود: شهدا برای خدا و حفظ ارزشهای نظام و حراست از انقلاب رفتند.

همسر شهید رفیعی با اشاره به علاقه شهید رفیعی به گمنام ماندن، اظهار داشت: وقتی خبر شهادت شهید رفیعی را شنیدم از خداوند خواستم که به من قدرت و صبری عطا کند که بتوانم فرزندان شهید را بر اساس آرمانهای نظام و انقلاب تربیت کنم.

 سردار شهید ابوالفضل‌ رفیعی‌ سیج در سال 1334 در روستای‌ سیج‌ مشهد متولد شد و بعد از گذراندن مقطع تحصیلی راهنمایی در مدرسه خیرات‌ خان‌ مشهد، هفت‌ سال‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی ‌مشغول شد و همزمان در مبارزات علیه ‌رژیم‌ پهلوی‌ مشارکت می کرد.

این سردار شهید پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عضو و با شروع‌ جنگ‌ تحمیلی‌ به جبهه‌ ها عازم شد و سرانجام در سمت جانشینی ‌فرماندهی‌ لشکر پنج نصر و فرمانده تیپ امام صادق علیه السّلام در تاریخ 12 اسفند سال 62 در منطقه عملیاتی خیبر به شهادت رسید.

پیکر شهید رفیعی به عنوان یکی از دوشهید گمنام تفحص شده در تاریخ 12 اردیبهشت سال 90 در دانشگاه فردوسی مشهد به خاک سپرده شده بود که چند روز پیشبا انجام آزمایش دی ان ای پیکر مطهر این شهید دلاور لشکر اسلام پس از 34 سال شناسایی شد.

از سال 1380 تاکنون پیکرهای مطهر 188 شهید گمنام دفاع مقدس در 64 منقطه خراسان رضوی دفن شده است.