حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

عید دیدنی مهران رجبی با خانواده شهیدان مدافع حرم در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

عید دیدنی مهران رجبی با خانواده شهیدان مدافع حرم در مشهد

مهران رجبی هنرمند سینما و تلویزیون مجری مهمان *برنامه نوروز ایرانی سیمای خراسان رضوی* به عید دیدنی خانواده دو شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون، مدافعان جبهه مقاومت ار افغانستان رفت.

مهران رجبی بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایّام نوروز مجری مهمان برنامه *نوروز ایرانی* سیمای خراسان رضوی می‌باشد و در مشهد حضور دارد. صبح امروز با حضور در منازل شهیدان محمد صدیق رضایی و سید حسین حسینی از مداقعان حرم ضمن دیدار با اعضای خانواده این شهیدان افغانستانی از لشکر فاطمیون ـ علیها السّلام ـ آن‌ها را باعث افتخار هر آزاده و امت اسلامی دانست و تاکید کرد: مرزبندی جغرافیایی در راه آرمان‌ها بی‌معناست و خون شهدای افغانی و ایرانی خط مقاومت با هم آمیخته است. 
 مهران رجبی در منزل شهید مفقود الجسد صدیق رضایی در منطقه گلشهر (بلوار شهید آوینی) مشهد اظهار کرد: وهابیت احمق‌های هستند که نظیر ندارند و بازیچه دست استکبار و به خصوص آمریکا هستند که به‌ قول اقبال لاهوری « زخم ازو ، نشتر ازو ، سوزن از اوست!»
بازیگر فیلم کودک و سرباز و سریال‌هایی مانند "روزهای بد به در" و "پرده‌نشین"  خاطرنشان کرد: خانواده‌های شما فاطمیون ـ علیها السّلام ـ افتخار ما هستند و امیدواریم شرمنده شهداء نباشیم.
 هم چنین وی در دیدار با خانواده شهید سید حسین حسینی در منطقه شهید رجایی مشهد که نسبت به تمسخر برخی از افراد نسبت به خانواده‌های افغان، گلایه کردند، گفت: مردم همه عائله خدا هستند و ایمان و تقوا از همه چیز مهم‌تر است و واقعاً بعضی از این رفتارهای تبعیض‌آمیز اگرچه معدود هم باشد، مایه شرمندگی است چرا که همه با هم برادریم و اصلا ایرانی و افغانی بودن و اهل هر کشور دیگری بودن در راه آرمان‌ها هیچ معنایی ندارد و امنیت امروز ما مرهون همین شهدای عزیز در خط مقاومت است.
 همسر شهید حسینی با اشاره به سابقه مجاهدت و حضور این شهید در دوران دفاع مقدس و جنگ ایران و عراق گفت: امروزه ایرانی ها و رزمندگان افغانستان دوشادوش هم در جبهه مقاومت می‌جنگند و خوشبختانه رابطه ما نیز با خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی خوب و نزدیک است.

 رجبی خطاب به یکی از فرزندان خردسال شهید حسینی پرسید ؟ «چیزی از بابات یادت می‌آد؟!» که وقتی با پاسخ منفی او و اطرافیانش مواجه شد گفت: «اینو یادت باشه که پدرت یک قهرمانه و ما همه بهش افتخار می‌کنیم.»

وی که سابقه بازی در بسیاری از آثار طنز مانند اخراجی‌ها را دارد مهمترین انگیزه این دیدارها را انجام وظیفه برای عرض ارادت به مقام شهدای فاطمی و نیز شاد کردن دل کودکان و اعضای خانواده آنها خواند.
در قسمتی از این دیدارها، فصیحی از رزمندگان لشکر فاطمیون ـ علیها السّلام ـ نیز گفت: در این سال‌ها در افغانستان بسیاری از خانواده‌های رزمندگان و شهدای افغانستانی مدافع حرم در کشور افغانستان تحت فشار بوده و حتی مجازات می‌شوند.
وی افزود: لشکر فاطمیون ـ علیها السّلام ـ همیشه سعی می‌کنند پیش‌قدم باشند در جهاد و یک شعار دارند و آن این‌که ما سر می‌دهیم اما سنگر نمی‌دهیم!
همچنین در منزل این شهیدان و در حضور مهران رجبی، گروه سرود رهروان حضرت زینب سلام الله علیها کانون فرهنگی فاطمیون ـ علیها السّلام ـ نیز به اجرای برنامه درباره شهدای مدافع حرم پرداخت.
گفتنی است این هنرمند سرشناس کشور سال گذشته نیز در مشهد به دیدار خانواده شهید سید حکیم (حسینی) از شهدای فاطمی ـ علیها السّلام ـ رفته بود.