رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

فرهنگ سازی درباره نحوه صحیح مصرف کردن آب - محتوای خبر

 

 

متن خبر

فرهنگ سازی درباره نحوه صحیح مصرف کردن آب

نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی: اهمیت نحوه مصرف بهینه آب در مشهد به دلیل زائران 30 میلیونی متمایز از تمامی شهرها است و برای بهینه سازی آن تمامی دستگاه ها باید مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی حسین اسماعیلیان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آب و فاضلاب  مشهد با محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی دیدار کرد.
در این دیدار نصرپور با اشاره به حضور سی میلیون زائر سالانه در مشهد و سه میلیون جمعیت ساکن در آن و ضرورت نقش فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب به تشریح نقش صداوسیما در فرهنگ سازی بین اقشار مختلف مردم پرداخت. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی برای این فرهنگ سازی بر استفاده از ظرفیتهایی مانند اصحاب رسانه و نخبگان، آموزه های غنی دینی و معرفتی، ائمه جمعه و جماعات، اپلیکیشن، فضای مجازی و همچنین سرمایه های اجتماعی مانند مادران و نوجوانان و خانواده تاکید کرد و گفت: می توان از تجربه کشورهایی که در مصرف بهینه آب موفق بوده اند هم استفاده کرد و آن را باتوجه به فرهنگ ایرانی بومی سازی کرد.
در این دیدار اسماعیلیان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آب و فاضلاب  مشهد به تشریح میزان ذخایر پایدار و جاری آب شرب استان به ذکر برخی موارد مهم در باب مصرف آب پرداخت. وی با اشاره به برخی فضا سازی ها و باورهای نادرست مردم مبنی بر جبران کمبود آب توسط بارش های جاری به این مهم اشاره نمود که این بارش ها بحران را صرفاً یک سال به تأخیر انداخته و با توجه به میزان کاهش بارندگی در سالیان اخیر و برداشت منابع زیر زمینی، در صورتیکه بارش کافی و چشمگیر باشد سالها طول خواهد کشید منابع برداشته شده جایگزین شود. به همین منظوربرای بهینه سازی مصرف آب آگاهی بخشی لازم  انجام شود. لذا اصلاح الگوی مصرف آب در صدر برنامه های آب و فاضلاب قرار دارد.
در خاتمه نصرپور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی مسئله بحران آب را دراین شهر از سایر شهرها متفاوت دانست و این مسئله را نیازمند مشارکت جدی همه دستگاه های اجرایی عنوان نمود.
در پایان این نشست قرارداد همکاری بین صدا و سیمای خراسان رضوی با شرکت آب و فاضلاب خراسان امضا شد.