Skip to Content

فروش 12 میلیون تومانی «دختر» میرکریمی در سینما آفریقا/ اهمیت به نقش خانواده نقطه قوت «دختر»

همزمان با چهارمین روز از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، در حالی فیلم «دختر» و «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» اکران شد که بلیط فیلم «دختر» میرکریمی در سینما آفریقا 12 میلیون و 380 هزار تومان فروخته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، استقبال مشهدی‌ها از فیلم «دختر» به کارگردانی رضا میرکریمی در دو سینمای آفریقا و هویزه بسیار قابل توجه بود به طوری که به گفته مدیر امور سینماهای حوزه هنری خراسان رضوی این فیلم در سینما آفریقا 12 میلیون و 380 هزار تومان و در هویزه 3 میلیون و 480 هزار تومان فروخته شد.

حسن کریمی اضافه کرد: «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» در سینما هویزه 6 میلیون و 420 هزار تومان و در آفریقا 3 میلیون و 820 هزار تومان فروش داشته است که این میزان فروش برای دو فیلم اشاره شده سبب شکستن رکورد فروش بلیت در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد شده است.

* اهمیت به نقش خانواده نقطه قوت فیلم «دختر»

آنچه که تماشاگران در فیلم «دختر» به عنوان نقطه قوت یاد کردند اهمیت نقش خانواده و توجه مردم به این رکن مهم جامعه است.

مریم حسنی‌مقدم خانم خانه‌دار 35 ساله با اشاره به اینکه «دختر» همچون سایر آثار میرکریمی از نظر زیبایی بصری تصاویر خوبی دارد، گفت: اهمیت به نقش خانواده را می‌توان نقطه قوت آن دانست.

محمود مدیرنیا نیز در ارتباط با فیلم «دختر» اضافه کرد: این فیلم که بخشی از آن به کنترل فرزندان در خانواده می‌پردازد در اواسط فیلم دچار بی‌داستانی می‌شود زیرا رابطه دختر با پدر خوب شده و نویسنده قصه دیگری را روایت می‌کند که چندان جذاب نیست.

* «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم»؛ داستانی خسته کننده

همچنین فیلم سینمایی «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» از نظر برخی از تماشاگران خسته کننده و برخی نیز آن را فیلمی با بازیگران مطرح دانستند که همواره نقش خود را طبیعی و خوب ایفا می‌کنند.

کاوه نعمتی دانشجوی معماری دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه دغدغه این خانواده بسیار پر تنش و بدون هیچ راه حلی است، خاطرنشان کرد: با وجود بازی روان و خوب بازیگران مطرح در آن، داستان بسیار خسته کننده بود و گویی تمام نمی‌شد.