رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

فریاد رهایی/ ویژه برنامه روز قدس - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

فریاد رهایی/ ویژه برنامه روز قدس

• تهیه‌ کنندگان: غلامپور، محمّد حسین محمّدی، علیّ خیابانی، رضا خیابانی، سیّاری، رمضان نژاد، قاسمی، آرمین رهبر و رهبر

• دستیاران تهیه: ناطقی،  طاها خیابانی، خادم زاده، نبی زاده، شادمان و طباطبایی

• کارگردان: خطائیان، حیدری، سرادار و کوهانی

• گریمور: خاکپور

• نورپرداز: اشرفی

• تصویربرداران: مجید حشمتی، نژاد عبدالله، اشرفی، اسفندیاری، مردانه، شرق، حلوی، قربانی، رحمانی، عبادی فر و خیابانی

• صدابرداران: قاسمی نیا، مسعود آبیاری، مهدیزاده و سعید علیزاده، سیفی، کدخدا، اسحاقی و شکاریان

*بسم الله الرّحمن الرّحیم*

*فریاد رهایی/ ویژه روز قدس*

 

*سیمای خراسان رضوی* به مناسبت فرارسیدن روز جمعه ساعت 8:30 الی 12:10 دقیقه به مدّت سه ساعت و 40 دقیقه معادل 220 دقیقه مبادرت به تهیه ویژه روز قدس با عنوان *فریاد رهایی* نموده است. این برنامه راهپیمایی این روز را به طور کامل پوشش می‌دهد.

امام خميني رحمت الله علیه در روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سيزدهم رمضان 1399 هم زمان با شروع دور تازه‌اي از جنايات بي‌رحمانه رژيم اشغالگر صهيونيستي در لبنان طي پيامي، روز جمعه آخر ماه مبارك رمضان را به عنوان *روز جهانی قدس*  تعيين كردند و عموم مسلمين جهان را به همبستگي اسلامي در اين روز بزرگ فراخواندند.متن پيام امام خميني رحمت الله علیه به اين شرح است:

بسم‌الله الرّحمن الرّحيم

من در طي ساليان دراز،‌ خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم، كه اكنون اين روزها به حملات وحشيانة خود به برادران و خواهران فلسطيني شدت بخشيده است، و به ويژه در جنوب لبنان به قصد نابودي مبارزان فلسطيني، پياپي خانه و كاشانه ايشان را بمباران مي‌كند.

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاي اسلامي مي‌خواهم كه براي كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن به هم بپيوندند و جميع مسلمانان جهان را دعوت مي‌كنم آخرين جمعة ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است، و مي‌تواند تعيين كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد، به عنوان *روز قدس* انتخاب، و طي مراسمي همبستگي بين‌المللي مسلمانان را در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان اعلام نمايند. از خداوند متعال پيروزي مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم.

و السّلام عليكم و رحمه ‌الله و بركاته

روح‌الله الموسوي الخميني

سیّد حسن نصرالله دبیر کلّ حزب الله لبنان در سخنانی درباره مسأله قدس می‌گوید:

اولویّت باید تاکید بر مبارزه و مواجهه با دشمن صهیونیستی باشد و اگر از همان ابتدا این‌گونه بود، به آن نقطه‌ای که امروز بدان رسیدیم، نمی‌رسیدیم ... اگر یک پنجم بودجه‌ای که اعراب برای جنگ با ایران و شیعه هراسی خرج کردند را برای فلسطین خرج کرده بودند؛ فلسطین تاکنون آزاد شده بود.

هدف از راهپیمایی در این روز نشان دادن وحدت و یکپارچگی امت مسلمان اعمّ از شیعه و سنّی است. *روز قدس* روز اسلام است. روز قدس روزي است كه اسلام بايد احياء شود. قوانين اسلام در ممالك اسلامي اجراء شود. *روز قدس* به عنوان نماد صفّ بندی مظلومان در مقابل زورگویان. متوقف کننده حذف فلسطین از نقشه جغرافیای جهانی است.

*روز قدس* را گرامی بداریم و آن را بزرگ بشماریم.

سال تولید: 1396