Skip to Content

فیلم‌های جشنواره عمار برای ناشنوایان در مشهد اکران می‌شود

 دبیر چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار در خراسان گفت: آثار جشنواره عمار برای اولین بار در کشور در جمع ناشنوایان مشهدی اکران شد و رابطی هم در کنار صفحه نمایش با زبان اشاره محتوای فیلم را به ناشنوایان منتقل می‌کرد.


احسان مینائی‌راد در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: اکران‌ها در تمام شهرستان های استان از روز افتتاح با جدیت دنبال می شود و آثار جشنواره به لایه‌های مختلف مردمی منتقل شده است.

وی ابراز کرد: اکران ها در مشهد که در بیش از 20 نقطه از شهر در مساجد، حوزه های علمیه و پایگاه های بسیج دنبال می شود با استقبال خوبی مواجه شده است و با وجود اختتامیه اکران رسمی، اکران ها  همچنان ادامه دارد.

دبیر چهارمین جشنواره مردمی عمار در خراسان عنوان کرد: در ایام اکران ها در شهرستان ها مسئولان هم همراه مردم در اکران‌ها حضور داشتند.

مینائی راد با اشاره به اکران آثار جشنواره عمار در جمع ناشنوایان اظهار کرد: این امر برای اولین بار در کشور و به درخواست ناشنوایان در مسجد امیر المومنین واقع در خیابان توحید انجام شد.

وی با اشاره به اکران مستند "مصاف" در بین ناشنوایان ابراز کرد: رابطی هم در کنار صفحه نمایش با زبان اشاره محتوای فیلم را به ناشنوایان منتقل می کرد.

مینائی راد به دائمی بودن جشنواره عمار اشاره کرده و تصریح کرد: این جشنواره در مناسبت های مختلف و از جمله در ایام دهه فجر در همه شهرستان های استان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیش از 60 اثر از آثار چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار در قالب 16 دی وی دی در اختیار اکران کنندگان قرار گرفته بود، افزود: با توجه به اینکه زمان اکران فیلم های جشنواره با زمان بندی امتحانات دانشجویان تداخل داشت، اکران در دانشگاه ها در فاصله بین دو ترم انجام می شود.


Authors: خبرگزاری مــهر