رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

قانون ثبت نام انتخابات دارای نقص جدی است و باید اصلاح شود. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

قانون ثبت نام انتخابات دارای نقص جدی است و باید اصلاح شود.

آیت الله علم الهدی امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ،آیت الله علم الهدی امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: ثبت نام بیش از هزار نفر با هر شرایطی در انتخابات ریاست جمهوری کشوری که انقلاب آن رو به جلو است زیبنده نیست.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان کارش احراز صلاحیت است نه قبول و رد گفت: مردم هستند که قبول و رد می‌کنند؛ احراز صلاحیت اگر صورت نگیرد دلیل نمی‌خواهد؛ اگر احراز صلاحیت انجام شود باید دلیل آورده شود اما عدم احراز صلاحیت نیاز به دلیل نداردشورای نگهبان باید احراز صلاحیت کند و رد و قبولی در این مسئله نیست واگر احراز نکرد نمی‌توان ایراد گرفت.

وی افزود: امام خمینی(ره) در فرمایشات خود فرمودند که اعضای محترم شورای نگهبان حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند و این در صحیفه امام قید شده است، امام همچنین می‌فرمایند اگر کسی بخواهد فساد کند و به مردم بگوید این شورای نگهبان چنین و چنان است ،این فرد مفسد است و باید به عنوان مفسد فی الارض تحت تعقیب قرار گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امام همچنین تضعیف شورای نگهبان را امری خطرناک توصیف فرمودند و عنوان کردند همه باید به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر ما باشد باید به آن احترام بگذاریم.

وی گفت: در هر نظامی نفوذ از اطراف و اکناف و ابعاد مختلف امکانپذیر است اما در نظام ما نفوذ از اطراف در این قلعه محکم امکانپذیر نیست زیرا حصار محکمی به نام مقام رهبری دارد که هیچ قدرتی از این دیوار نمی‌تواند بالا برود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این قلعه یک دروازه وسیع و گسترده به نام مردم سالاری دارد افزود: اگر از این دروازه درست پاسداری نشود هر دشمنی امکان نفوذ پیدا می‌کند ، واین پاسداری و حراست مسئولیت خطیر مرد و زنی است که به پای صندوق های رای می روند و انتخاب می کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: کشور ما یک کشور عادی و معمولی نیست، مدیر اجرایی در کشور باید عللاوه بر اینکه اقتصاد و امنیت و آبادانی کشور را تامین می کند ، حافظ دکترین سیاسی نظام هم باشد، یک دکترین سیاسی که در برابر دکترین لیبرال دموکراسی چپاولگر و سفاک غرب ارائه شده و آن دکترین ولایت است.