Skip to Content

قائم مقام صدا و سیمای استان: انعکاس مستند از مجاهدت و حضور مردم در عرصه های نظام و انقلاب مهم ترین وظیفه رسانه هاست

قائم مقام صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی بر پرهیز از شعار زدگی و توجه بیش از پیش به مردم و مطالبات آنان تأکید کرد.

آینه دار در نخستین نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر استان خراسان رضوی که در صدا و سیمای استان برگزار شد گفت: قطعاً انعکاس عملکرد و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران از عمده ترین وظایف رسانه هاست. لذا باید در پوشش رویدادها و حماسه هایی که مردم در آنها نقش آفرینند از هیچ کوششی دریغ نشود.

وی تلاش و مجاهدت های مردمی را در کارنامه انقلاب و نظام را مبنای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران دانست و تصریح کرد: رسانه ها باید به سمت مستند سازی ارزشهای انقلابی و مردمی بیشتر توجه کنند.

قائم مقام صدا و سیمای استان نقش شهرستان ها و حرکت های مردم را در پیروزی انقلاب و تداوم اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران ستود و افزود: بی شک تعامل سازنده رسانه ها اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها و صدا و سیما در باز تاب دهی همت مردم و مسئولان مؤثر است.

آینه دار که در جمع نمایندگان جراید، خبرگزاری ها و ارگان های دولتی سخن می گفت، افزود: بهبود امکانات اطلاع رسانی، استفاده از بالگرد، پیش بینی جایگاه ویژه خبرنگاران و تقویت سیستم صوتی و همچنین رفع تداخل صدا از جمله تمهیداتی است که باید پیش از برپایی راهپیمایی 22 بهمن انجام شود.

وی از تمامی دستگاه ها و مسئولان دست اندر کار برنامه ریزی ویژه برنامه های دهه فجر خواست تا با تعامل و همکاری با متولیان صدا و سیمای استان تصمیمات و برنامه های خود را اطلاع رسانی و هماهنگ سازی کند.

قائم مقام صدا و سیمای استان افزود: پیروزی انقلاب بعد از رهبری امام (ره) با وحدت و همدلی گروه ها و مردم محقق شد. در دهه فجر امسال نیز رسانه ها بایستی از این بستر استفاده کنند تا همین وحدت و همدلی مردم بیشتر شده و در انتخابات حضور با شکوه تری داشته باشند.

در این نشست یزدی معاون روابط عمومی استانداری خراسان رضوی گفت: در اطلاع رسانی وقایع هماهنگی بین روابط عمومی ها ضروری است تا به دور از هر گونه حاشیه شاهد برپایی با شکوه مراسم ویژه دهه فجر باشیم.

ابوترابی معاون سیمای مرکز خراسان رضوی هم با تأکید بر لزوم پرهیز از تک محوری در پوشش رسانه ای رویدادها تشریح ویژه برنامه های سیما در این ایام پرداخت و گفت: ویژه برنامه ی پلاک 57 ، برنامه های زنده شبانه، پخش مستندهایی از وقایع انقلاب، بیان خاطرات و حقایق مربوط به رویدادهای انقلاب اسلامی ایران و همچنین مستند روح الله، پازل و برنامه های گفتگو محور در خصوص انقلاب و نقش اقشار مختلف در تحقق این رویداد جهانی از جمله برنامه های سیمای استانی است.

اعلمی مدیر تولید صدای مرکز خراسان رضوی نیز از برنامه هایی چون موج بیداری، انقلاب و بیداری و سر مشق روزانه نام برد و افزود: برنامه های پرسمان انقلاب، مستند به رنگ باور، سریال نمایشی برادر ایام و برنامه ی یاد ایام از جمله تدارکات رادیوی استانی در ایام دهه فجر خواهد بود.

گفتنی است در این نشست رئوس برنامه ها و هماهنگی ها در خصوص پوشش رسانه ای و الزامات مورد نیاز انعکاس حضور مردم در ایام ا... دهه فجر از جمله راهپیمایی 22 بهمن ماه طرح و تبادل نظر شد. 

پیروزی انقلاب اسلامی بعد از رهبری امام با وحدت و همدلی همه گروهها و مردم محقق شد . در دهه فجر امسال نیز رسانه ها بایستی از این بیشتر استفاده کنند  تا همین وحدت و همدلی مردم بیشتر شده و درانتخابات حضور باشکوه تری داشته باشند .