سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

قدس و بیداری - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

قدس و بیداری

Loading the player...

*بسم الله الرّحمن الرّحیم*

*قدس و بیداری/ ویژه روز قدس*

 

دل آیینه‌ها تنگ است/ به دست کودکان سنگ است

شهیدی غرقه در خون روی دست قدس می‌گردد/ سکوتش شعر فریاد است ولی پرشور می‌خواند

 فلسطین زنده خواهد ماند/ فلسطین زنده خواهد ماند/ فلسطین زنده خواهد ماند/ فـــلســـطـــیـــن زنــده خـــواهـــد مانـــد

به مناسبت فرارسیدن *روز جهانی قدس* صدای خراسان رضوی، *پایتخت معنوی ایران* مبادرت به تولید ویژه برنامه این روز با عنوان *قدس و بیداری* نموده است. این برنامه حضور پرشور مردم را در راهپیمایی *آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس* منعکس می‌کند. 

امام خميني رحمت الله علیه در روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سيزدهم رمضان 1399 هم زمان با شروع دور تازه‌اي از جنايات بي‌رحمانه رژيم اشغالگر صهيونيستي در لبنان طي پيامي، روز جمعه آخر ماه مبارك رمضان را به عنوان «روز جهاني قدس» تعيين كردند و عموم مسلمين جهان را به همبستگي اسلامي در اين روز بزرگ فراخواندند. متن پيام امام خميني رحمت الله علیه به اين شرح است:

بسم‌الله الرّحمن الرّحيم

من در طي ساليان دراز،‌ خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم، كه اكنون اين روزها به حملات وحشيانة خود به برادران و خواهران فلسطيني شدت بخشيده است، و به ويژه در جنوب لبنان به قصد نابودي مبارزان فلسطيني، پياپي خانه و كاشانه ايشان را بمباران مي‌كند.

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاي اسلامي مي‌خواهم كه براي كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن به هم بپيوندند و جميع مسلمانان جهان را دعوت مي‌كنم آخرين جمعة ماه مبارك رمضان را كه از ايام قدر است، و مي‌تواند تعيين كننده سرنوشت مردم فلسطين نيز باشد، به عنوان *روز قدس* انتخاب، و طي مراسمي همبستگي بين‌المللي مسلمانان را در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان اعلام نمايند. از خداوند متعال پيروزي مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم.

و السّلام عليكم و رحمه ‌الله و بركاته

روح‌الله الموسوي الخميني

جمعه همراه تمامی مسلمین جهان با حضور پر شور و شعور در *راهپیمایی روز جهانی قدس* به نکوداشت آن برمی‌خیزیم و *روز جهانی قدس* را گرامی می‌داریم.

*قدس و بیداری* روز جمعه ساعت: 8:30  الی ساعت 10:55 به مدّت دقیقه 145 همراه شنوندگان عزیز *صدای خراسان رضوی*

تاریخ تولید: 1396

• تهیه کننده: نادر افشار

• دستیار: پروین قربانی

• گوینده: علیّ دهقانی

• گزارشگران: علیّ سلیمی، زهره رضازاده و حسین ضیائی

• صدابردار: علیّ رضا جعفری

• نویسنده: ملیحه زمانیان