Skip to Content

قرارگاه مبارزه با جرایم خرد در نیروی انتظامی راه‌اندازی می‌شود

قرارگاه مبارزه با جرایم خرد در نیروی انتظامی راه‌اندازی می‌شود

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: به زودی قرارگاه مبارزه با جرایم خرد در نیروی انتظامی راه اندازی می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سردار سرتیپ حسین اشتری صبح امروز در حاشیه نشست تخصصی پلیس در حوزه بین‌الملل استان‌های مرزی شرق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به دارا بودن 2 هزار کیلومتر مرز مشترک با کشورهای افغانستان، برگزاری یک جلسه با مسئولان استان‌های هم مرز با کشور افغانستان را الزامی دانستیم.

وی افزود: در برخی از زمان‌های نامشخص ما تحرکاتی را در اطراف مرزها دارا هستیم که با هوشیاری سربازان و مرزداران بی اثر می‌ماند اما به صورت کلی باید تاکید کرد که ما هم اکنون در بحث امنیت مرزها از وضعیت بسیار خوبی برخورداریم.

اشتری از ایجاد تعاملاتی با پلی کشورهای دیگر خبر داد و گفت: در این مدت ما تعاملات بسیاری را پلیس‌های امنیتی و داخلی کشورها انجام داده ایم و توانسته‌ایم که با همکاری پلیس کشورهای همسایه مشکلات را به حداقل برسانیم.

جانشین انتظامی ناجا اشاره‌ای به رشد و پیشرفت در جلوگیری از خرابکاری‌های فضای مجازی کرد و افزود: در حوزه فضای مجازی ما شاهد هجمه‌های بسیار زیادی هستیم که خوشبختانه با توانمندی‌های پلیس فتا عملیات‌های پیشگیرانه صورت گرفته و این حمله‌ها خنثی شده‌اند.

وی با بیان اینکه جلوگیری و برخورد با جرایم خرد از جمله اولویت‌های ما در بحث نیروی انتظامی و افزایش امنیت در کشور است گفت: متاسفانه با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این باره به آن چیزی که قصدش را داشته‌ایم نرسیدیم اما از طرفی توانستیم تا از رشد جرایم خرد در کشور جلوگیری کنیم به طوری که طبق آمار به دست آمده ما در سال 93 حدود 4 درصد کاهش جرایم خرد در کشور را شاهد بودیم.

اشتری از ایجاد قرارگاه مبارزه با جرایم خرد خبر داد و افزود: با توجه به رشد جرایم خرد در سال 92 نسبت به سال 91 ما در نیروی انتظامی با مشکل جدیدی روبه رو شدیم لذا تصمیم به ایجاد قرارگاه مبارزه با جرایم خرد در کشور گرفتیم و توانستیم با این اقدام از شیوع این گونه جرم ها در کشور جلوگیری کنیم.

جانشین انتظامی ناجا ضمن ابراز امیدواری درباره کمک‌های دولت برای تامین هرچه بیشتر امنیت مرزهای کشور گفت: ما درباره اعتبارات مرزی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم و ما امیدواریم که تا پایان سال و با کمک‌های دولت این مهم را تحقق بخشیم.

اشتری در پاسخ به سوال مشاهده ورود داعش به خاک ایران تصریح کرد: تاکنون هیچ نیروی تروریستی متعلق به داعش به خاک‌های ایران تجاوز نکرده و اگر هم دستگیری در این مناطق وجود داشته صرفا افراد مشکوکی بوده اند که توسط مرزبانان دستگیر شده‌اند.