Skip to Content

قصه های کوه بینالود

Loading the player...

                                                                     " هوالرحمن "

قصه های کوه بینالود انیمیشنی برای گروه سنی کودک و نوجوان  به تهیه کنندگی جواد محسنی است .

كارتون‌ها به عنوان يك رسانه مهم و تأثيرگذار آموزشي و پرورشي نقش بسيار مهم و عميقي بر كودك دارد. از اين رو انیمیشن و کارتون به عنوان يك وسيله سمعي و بصري داراي نقشي در بازي‌هاي فردي و گروهي كودك دارد. كودك با تماشاي كارتون ياد مي‌گيرد كه چگونه در زندگي نقش داشته باشد.

كودكان امروز به دليل ارتباط گسترده‌شان با جهان پيرامون توانمندي ذهني بالاتري نسبت به نسل‌هاي قبل‌تر خود دارند. اين كودكان وقتي چند ساعت از روز را به تماشاي برنامه‌هاي تلويزيوني مي‌پردازند علاوه بر اينكه شيوه ارتباطات اجتماعي را فرامي‌گيرند، ياد مي‌گيرند كه چگونه به خلق جهان پيرامون‌شان بپردازند و چگونه از دنياي تخيلي كارتون براي خود دنياي واقعي ساخته و تجربيات موجود در آن را در زندگي‌شان به كار گيرند. از اين رو برنامه‌هاي سازنده، علمي، فرهنگي و تربيتي كه در آن موازين اخلاقي، رواني و اجتماعي به درستي شكل مي‌گيرد براي كودك مفيد است .

پس بیایید کنترل و نظارت بیشتری بر روی آنچه فرزندمان برای تما شا انتخاب میکند داشته باشیم

قصه های کوه بینالود داستان گله ای بز کوهی است که از سرولایت نیشابور بعلت کم آبی و شکار بی رویه به کوه های بینالود نیشابورکوچ میکنند. علاوه بر اینکه کاراکترهایی ساده،کودکانه و فانتزی که حس طنز گونه ی آنها شادابی و لبخند را به این گروه سنی هدیه میکند، تنوع فضایی بالا، روان و پویا بودن انیماتور کار، جذابیت آن را دو چندان کرده است.

انیمیشن قصه های کوه بینالود سریالی است که در 13 قسمت 54 دقیقه ای از سیمای خراسان رضوی پخش خواهد شد.

 

 

سال تولید: 1395

 

تهیه کننده و کارگردان : جواد محسنی

ناظر کیفی : محمد علی صفورا

طرح : امیر طیبی

مجری طرح : کتایون پور امین

مدیر دوبلاژ : علی باقری

نویسنده : معصومه گنجه ای

انیماتور: سمیرا حاجی علی

طراح پس زمینه : حسین رحمتی

موسیقی : ناصر نجفی