Skip to Content

قنات قصبه میزبان گردشگران تور رالی انگلیس – مغولستان از اثر جهانی

زوج گردشگر عضو تور رالی انگلستان به مغولستان در طول مسیر خود از اثر جهانی قنات قصبه گناباد بازدید کردند.

قنات قصبه میزبان گردشگران تور رالی انگلیس – مغولستان از اثر جهانی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: امسال گروههای گردشگری از کشورهای چک، آمریکا و انگلیس در سفر به گناباد از قنات قصبه که در فهرست آثار جهانی قرار دارد بازدید کردند.

امان الله نوروزی ثبت جهانی قنات قصبه را یکی از عوامل تغییر مسیر این گردشگران و بازدید از جاذبه های تاریخی شهرستان دانست.

او در حاشیه اهدا سفال گناباد و اقلام گردشگری به این زوج گردشگر پیش بینی کرد در روزهای آینده تعداد دیگری گردشگر به این شهرستان وارد شوند.

این زوج گردشگر که ساکن انگلیس هستند در مدت اقامت در روستای تاریخی ریاب و بازدید از این روستا از اثر جهانی قنات قصبه و خانه شریعت بازدید کردند و از محبت خیلی زیاد مردم ایران ابراز رضایت کردند و مردم گناباد را بسیار خونگرم دانستند و غذاهای محلی گندم پلو و قورمه را بهترین غذای خود در طول سفر در ایران دانستند.

رالی مغولستان از سال 2009 تاکنون هرساله با اهداف ماجراجویانه و کمک به امور خیریه برگزار می شود و گردشگران پس از طی حدود 10 هزار کیلومتر و پس از عبور از مسیرهای مختلف و آشنایی با جاذبه های فرهنگی و گردشگری و آثار جهانی کشورها به کشور مغولستان می رسند.