Skip to Content

قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

مدیر فنی تیم والیبال نشسته گسترش فولاد تبریز و سرپرست تیم والیبال نشسته ایران گفت: قهرمانی در لیگ برتر والیبال ایران به مراتب سخت‌تر از قهرمانی در باشگاه‌های آسیاست.

خبرگزاری فارس: قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

علی کشفیا امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: تیم والیبال نشسته گسترش فولاد تبریز با پیروزی در تمام بازی‌های خود قهرمان نیم فصل شده و در دور رفت با 23 امتیاز در صدر جدول قرار دارد.
وی گفت: در این رقابت‌ها که 9 تیم حضور دارند، تیم گسترش فولاد تبریز در شش بازی سه بر صفر به پیروزی رسیده و تیم روانکاران گنبد را هم 3 بر یک شکست داده است و تنها بازی برابر ثامن‌الحج سبزوار به ست پنجم کشیده که در این بازی نیز ما 3 بر 2 برابر مدافع عنوان قهرمانی پیروز شدیم.
کاپیتان سابق تیم ملی والیبال نشسته ایران تصریح کرد: عملکرد تیم ما در نیم فصل اول عالی بود، اما دور برگشت این رقابت‌ها هنوز باقی مانده است و باید همین اقتدار را در بازی‌های بعدی خود نشان دهیم.
کشفیا قهرمانی در لیگ ایران را سخت‌تر از باشگاه‌های آسیا دانسته و اظهار داشت: ما در 5 سال حضور در رقابت‌های لیگ ایران به پنج عنوان نایب قهرمانی دست یافته‌ایم، اما در دو دوره حضور در باشگاه‌های آسیا یکبار قهرمان و یکبار نایب قهرمان شدیم و امیدواریم در این فصل بتوانیم به نخستین قهرمانی خود در لیگ والیبال ایران دست یابیم.
وی در مورد تیم والیبال نشسته گسترش فولاد گفت: هر تیم در رقابت‌های لیگ برتر والیبال نشسته ایران باید حداکثر از سه ملی پوش حاضر در رقابت‌های جهانی لهستان استفاده می‌کرد که ما 5 بازیکن داشتیم که ناچار شدیم دو نفر را از لیست خود خارج کنیم، اما خوشبختانه بازیکنان جایگزین به خوبی توانسته‌اند جای خالی این دو ملی‌پوش را پر کرده و کمبودی در تیم احساس نمی‌شود.
کشفیا از مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تشکر کرد و گفت: حمایت بسیار خوبی از این رشته از سوی مدیران باشگاه گسترش فولاد تبریز شده و من صمیمانه از این عزیزان تشکر می‌کنم.
والیبال نشسته ایران افت نکرده است

سرپرست تیم والیبال نشسته ایران گفت: برخلاف برخی مطالب عنوان شده، معتقد هستم که در این رشته مدال آور جهانی و پارالمپیک، ایران افت نکرده است.
وی گفت: از اولین دوره حضور تیم والیبال نشسته ایران در مسابقات جهانی و المپیک نزدیک به 30 سال می‌گذرد و ایران در تمامی حضورهای خود روی سکو بوده است.
کشفیا افزود: سی سال مدال‌آوری نشان می‌دهد که ایران هنوز هم در این رشته مدعی است، در حالی که در این سه دهه نسل عوض شده و حتی مدعیان نیز تغییر یافته و تیم‌هایی مانند نروژ، هلند و فنلاند که از تیم‌های خوب گذشته بودند دیگر در جمع مدعیان قرار نداشته و جای خود را به تیم‌هایی نظیر مصر و بوسنی و هرزگوین داده‌اند.
بازیکن سابق والیبال نشسته ایران گفت: به شخصه به تلاش سایر تیم‌ها نیز احترام می‌گذارم و باید دانست که حریفان نیز تلاش می‌کنند که خود را در این رشته به موفقیت برسانند و من هنوز هم ایران را یکی از بزرگان والیبال نشسته جهان می‌دانم.
وی در مورد بازی روز جمعه تیمش برابر شهرداری تبریز گفت: تیم شهرداری تبریز در دور رفت نتوانست نتایج خوبی را کسب کند، اما این تیم را دستکم نگرفته و برای کسب سه امتیاز به میدان می‌رویم.
کشفیا در مورد دلایل ناکامی تیم والیبال نشسته شهرداری تبریز اظهار داشت: باید در ابتدای مسابقات سطح این رقابت‌ها سنجیده و با نگاه کارشناسی تیم بسته می‌شد، اما نیم فصل از این رقابت‌ها باقی مانده و امیدواریم این تیم تبریزی بتواند خود را از قعر جدول جدا کرده و از خطر سقوط به رده پایین‌تر رهایی یابد.