Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

مدیر فنی تیم والیبال نشسته گسترش فولاد تبریز و سرپرست تیم والیبال نشسته ایران گفت: قهرمانی در لیگ برتر والیبال ایران به مراتب سخت‌تر از قهرمانی در باشگاه‌های آسیاست.

خبرگزاری فارس: قهرمانی در ایران سخت‌تر از قهرمانی در آسیاست

علی کشفیا امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: تیم والیبال نشسته گسترش فولاد تبریز با پیروزی در تمام بازی‌های خود قهرمان نیم فصل شده و در دور رفت با 23 امتیاز در صدر جدول قرار دارد.
وی گفت: در این رقابت‌ها که 9 تیم حضور دارند، تیم گسترش فولاد تبریز در شش بازی سه بر صفر به پیروزی رسیده و تیم روانکاران گنبد را هم 3 بر یک شکست داده است و تنها بازی برابر ثامن‌الحج سبزوار به ست پنجم کشیده که در این بازی نیز ما 3 بر 2 برابر مدافع عنوان قهرمانی پیروز شدیم.
کاپیتان سابق تیم ملی والیبال نشسته ایران تصریح کرد: عملکرد تیم ما در نیم فصل اول عالی بود، اما دور برگشت این رقابت‌ها هنوز باقی مانده است و باید همین اقتدار را در بازی‌های بعدی خود نشان دهیم.
کشفیا قهرمانی در لیگ ایران را سخت‌تر از باشگاه‌های آسیا دانسته و اظهار داشت: ما در 5 سال حضور در رقابت‌های لیگ ایران به پنج عنوان نایب قهرمانی دست یافته‌ایم، اما در دو دوره حضور در باشگاه‌های آسیا یکبار قهرمان و یکبار نایب قهرمان شدیم و امیدواریم در این فصل بتوانیم به نخستین قهرمانی خود در لیگ والیبال ایران دست یابیم.
وی در مورد تیم والیبال نشسته گسترش فولاد گفت: هر تیم در رقابت‌های لیگ برتر والیبال نشسته ایران باید حداکثر از سه ملی پوش حاضر در رقابت‌های جهانی لهستان استفاده می‌کرد که ما 5 بازیکن داشتیم که ناچار شدیم دو نفر را از لیست خود خارج کنیم، اما خوشبختانه بازیکنان جایگزین به خوبی توانسته‌اند جای خالی این دو ملی‌پوش را پر کرده و کمبودی در تیم احساس نمی‌شود.
کشفیا از مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تشکر کرد و گفت: حمایت بسیار خوبی از این رشته از سوی مدیران باشگاه گسترش فولاد تبریز شده و من صمیمانه از این عزیزان تشکر می‌کنم.
والیبال نشسته ایران افت نکرده است

سرپرست تیم والیبال نشسته ایران گفت: برخلاف برخی مطالب عنوان شده، معتقد هستم که در این رشته مدال آور جهانی و پارالمپیک، ایران افت نکرده است.
وی گفت: از اولین دوره حضور تیم والیبال نشسته ایران در مسابقات جهانی و المپیک نزدیک به 30 سال می‌گذرد و ایران در تمامی حضورهای خود روی سکو بوده است.
کشفیا افزود: سی سال مدال‌آوری نشان می‌دهد که ایران هنوز هم در این رشته مدعی است، در حالی که در این سه دهه نسل عوض شده و حتی مدعیان نیز تغییر یافته و تیم‌هایی مانند نروژ، هلند و فنلاند که از تیم‌های خوب گذشته بودند دیگر در جمع مدعیان قرار نداشته و جای خود را به تیم‌هایی نظیر مصر و بوسنی و هرزگوین داده‌اند.
بازیکن سابق والیبال نشسته ایران گفت: به شخصه به تلاش سایر تیم‌ها نیز احترام می‌گذارم و باید دانست که حریفان نیز تلاش می‌کنند که خود را در این رشته به موفقیت برسانند و من هنوز هم ایران را یکی از بزرگان والیبال نشسته جهان می‌دانم.
وی در مورد بازی روز جمعه تیمش برابر شهرداری تبریز گفت: تیم شهرداری تبریز در دور رفت نتوانست نتایج خوبی را کسب کند، اما این تیم را دستکم نگرفته و برای کسب سه امتیاز به میدان می‌رویم.
کشفیا در مورد دلایل ناکامی تیم والیبال نشسته شهرداری تبریز اظهار داشت: باید در ابتدای مسابقات سطح این رقابت‌ها سنجیده و با نگاه کارشناسی تیم بسته می‌شد، اما نیم فصل از این رقابت‌ها باقی مانده و امیدواریم این تیم تبریزی بتواند خود را از قعر جدول جدا کرده و از خطر سقوط به رده پایین‌تر رهایی یابد.