Skip to Content

لزوم آگاه کردن جامعه جهاني به بي‌کفايتي عربستان سعودي

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: رئیس‌جمهور در سخنرانی سازمان ملل باید جامعه جهانی را نسبت به بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی عربستان سعودی آگاه کند.

محمدرضا محسنی ثانی در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما با اشاره به فاجعه کشتار حجاج در سرزمین منا ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه غمبار گفت: در این چند سال اخیر و به‌ویژه در چند ماه گذشته رژیم آل سعود به عنوان جانی‌ترین رژیم در حال ثبت رکورد جنایات خود در همه زمینه‌ها است.
وی افزود: حج امسال شاهد اتفاقات متعددی بوده، از فاجعه اخلاقی در فرودگاه جده تا سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و آتش‌سوزی در یکی از هتل‌ها و امروز نیز که شاهد فاجعه خون‌بار در سرزمین منا بوده‌ایم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتفاقات حج امسال نشان می‌دهد که آل سعود دیگر هیچ عقلانیت و مشروعیتی در ابعاد مختلف ندارد.
محسنی ثانی افزود: اوج بی کفایتی آل‌سعود در عدم حفظ جان زائران بیت‌الله‌الحرام است.
وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه، دولت و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید پیگیر این موضوع باشد و آل‌سعود موظف به پاسخگویی صحیح در برابر این حادثه خون‌بار است،افزود: ما در مجلس نیز جلسات اضطراری و ‌ویژه در کمیسیون امنیت ملی برگزار می‌کنیم تا بتوانیم نسبت به این موضوع و نحوه برخورد با آل‌سعود تصمیمات صحیح اتخاذ کنیم.