حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

لزوم فعاليت مطلوب احزاب و نخبگان جامعه نسبت به فرهنگ سازی مردم براي حضور پرشور در انتخابات - محتوای خبر

 

 

متن خبر

لزوم فعاليت مطلوب احزاب و نخبگان جامعه نسبت به فرهنگ سازی مردم براي حضور پرشور در انتخابات

مدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: احزاب و نخبگان جامعه باید نسبت به فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم به اهمیت این نقش و حضور در انتخابات اقدام کنند .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشه؛ محمد امین رضا زاده  در نشست هم اندیشی احزاب و تشکل‌های سیاسی خراسان رضوی، گفت: مشارکت حداکثری از اعتماد به نظام سیاسی به وجود می آید و اعتماد به نظام سیاسی هم از اعتبار خاصی به عنوان پشتوانه آن نظام برخوردار است.

رضا زاده با بیان اینکه برگزاری انتخابات و حضور مردم تشریفاتی نیست و مردم به این امر اگاه هستند،‌ اظهار کرد: احزاب و نخبگان جامعه باید نسبت به فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم به اهمیت این نقش و حضور اقدام کنند .

 وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری در هفته گذشته با این مضمون که اگر جمهوریت نبود، نظام اسلامی هم نبود، گفت: در عین اهمیت والای اسلامیت در نظام ما، جمهوریت بسیار مهم است و در جای جای قانون اساسی بدان اشاره و تاکید شده است.

او با بیان اینکه در مجموع میانگین مشارکت کشور در 34 انتخابات گذشته 67.8 درصد بوده است، افزود: از نظر مشارکت در انتخابات؛ ‌مردم ما نمره قابل قبولی دارند و همواره شرایط حساس منطقه ای را دیده و حضور یافته و رای داده‌اند و این رای آنها همواره تعیین کننده بوده است.

 مدیر کل سیاسی وزارت کشور در ادامه با بیان اینکه ساز وکارهای انتخاباتی کشور به گونه ای است که در اساس اجازه تخلف نمی دهد و امکان تخلف در آن صفر است افزود : با وجود و حضور معتمدان هیات های اجرایی و نیز نظارت از جناح ها و گرایش های متفاوت که به سختی از چندین فیلتر عبور می کنند ضمن اینمکه کسی حاضر نمی شود دین خود را برای دنیای دیگران نابود کند امکان ان نیز وجود ندارد.

 وی تصریح کرد: در این راستا با توجه به حضور یک میلیون و 200 هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات اعم از ناظر و بازرس، محافظ و مجری و نیز نظارت رسانه‌ها و احزاب حق هیچ فردی ضایع نمی شود.