رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

لزوم گسترش فعالیت‌های بنیاد امام رضا علیه السّلام در عرصه بین‌الملل - محتوای خبر

 

 

متن خبر

لزوم گسترش فعالیت‌های بنیاد امام رضا علیه السّلام در عرصه بین‌الملل

فعالیت‌های بنیاد امام رضا علیه السّلام باید در عرصه بین‌الملل گسترش یابد تا همه ادیان و مذاهب بتوانند از وجود مبارک این امام همام بهره‌مند شوند.

لزوم گسترش فعالیت‌های بنیاد امام رضا (ع) در عرصه بین‌الملل

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان  ازمشهد،علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در دیدار با مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه السّلام بر  اهمیت برگزاری باشکوه جشن‌های دهه کرامت و حضور پرشور مردم در این مراسم ها تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های مختلف باید در این جشن‌ها مشارکت کنند و با تقسیم‌بندی وظایف، فعالیت‌های مختلفی را در این زمینه انجام دهند.

وی خواستار تفسیر کتاب نفیس صحیفه رضویه که مشتمل بر دعاهای امام رضا علیه السّلام است شد و گفت: بنیاد  بین‌المللی امام رضا علیه السّلام زمینه تفسیر این کتاب را فراهم کند.

اکبر شیخ مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضاعلیه السّلام نیز گفت: امسال برای نخستین بار علمای اهل تسنن، نمایندگان اهل سنت و اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی،در آیین پایانی جشنواره بین‌المللی امام رضاعلیه السّلام در مشهد مقدّس حضور خواهند یافت.

وی با تأکید بر اینکه ما رویکردی تازه را در این بنیاد در پیش‌گرفته‌ایم و در حال برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های متنوعی در حوزه فرهنگ رضوی هستیم افزود: امام رضا علیه السّلام مظهر وحدت میان مسلمان است، حتی در میان اهل تسنن افرادی همچون مختوم قلی حضور دارند که دو هزار بیت شعر در مدح ضامن آهو سروده است. از این دوره تقریب مذاهب اسلامی موردتوجه ویژه ماست و حتی پیروان بقیه ادیان نیز در جشنواره امام رضا علیه السّلام حضور می‌یابند.

وی گفت: در دوران جدید برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه السّلام سعی داریم ابعاد مختلف مغفول مانده شخصیت این امام بزرگوار را به ارادتمندانشان نشان دهیم.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه السّلام گفت: جشن‌های دهه کرامت علاوه بر داخل کشور در ۷۷ کشور جهان نیز برگزار خواهد شد و آیین اختتامیه این جشن‌ها در مشهد مقدس و در جوار بارگاه رضوی برگزار می‌شود .

جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا علیه السّلام همه‌ساله در ایام دهه کرامت به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و حضرت امام رضا علیه السّلام و بزرگداشت حضرت شاه‌چراغ علیه السّلام در عرصه ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که افتتاحیه این جشنواره در اولین روز ماه ذی‌القعده در قم و اختتامیه آن در  ۱۱ ذی‌القعده در شب میلاد مسعود و موفور السّرور حضرت امام رضا علیه السّلام در مشهد مقدّس خواهد بود.