Skip to Content

ماهیت کار هلال احمر جنبه فرهنگی دارد

رئیس اداره هلال احمر کاشمر و خلیل‌آباد گفت: ماهیت کار هلال احمر پیش از آنکه اجرایی باشد، جنبه فرهنگی دارد.

ماهیت کار هلال احمر جنبه فرهنگی دارد به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، مهدی شرافتی صبح امروز در حاشیه مراسم بازدید از خانواده‌های امدادگر خلیل‌آباد و کاشمر به مناسبت هفته هلال احمر به خبرنگار ما اظهار کرد: برای اینکه مردم در مقابل حوادث کمتر آسیب ببینند باید ظرفیت ارتقاء شهروندان را افزایش داد و تنها راهکار انجام کار فرهنگی است.

وی افزود: تمامی کانون‌های دانشجویی، دانش‌آموزی  و آزاد باید تفکر خیرخواهانه، انسان‌دوستانه و بشر دوستانه را تبدیل به یک فرهنگ کنند.

وی اظهار داشت: برنامه‌های کاری در سال جاری هلال احمر کاشمر و خلیل‌آباد با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری بیشتر رواج فرهنگ نوع دوستی و تعاون است که بتوانیم این مهم را عملی کنیم.

شرافتی آموزش لازم را یکی از راه‌های مؤثر برای جلوگیری مردم در مقابل حوادث ناگهانی ذکر کرد و گفت: ژاپن یکی از کشورهای توسعه یافته‌ای است که بحث آموزش را خیلی جدی گرفته و در مقابل حوادث و سوانح و سایر تهدیدات که در جامعه آنها رخ می‌دهد کمتر دچار آسیب می‌شوند.

وی برنامه‌های هفته هلال احمر را بیشتر حول محور آشنایی مردم با تفکرات هلال احمر نام برد و افزود: بازدید دانش‌آموزان از برنامه‌ها، فعالیت و تجهیزات هلال احمر، ارسال پیامک و نکات ایمنی به داوطلبان عضو هلال احمر، کوه‌پیمایی برای امدادگران، مانور زلزله، کارگاه نقاشی برای کودکان با موضوع هلال احمر، جشن بادبادک‌ها، برگزاری درس اخلاق و آشنایی با هلال احمر برای رؤسای ادارات و... از جمله برنامه‌های این هفته هلال احمر است.

اضافه می‌شود؛ هفته هلال احمر و صلیب سرخ از 18 لغایت 24 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/م

Authors: باشگاه خبرنگاران